Friedric Bastiat - mistrz reductio ad absurdum

Frédéric Bastiat (1801-1850) to postać, której należy się poczesne miejsce w kronikach ekonomii politycznej. Bastiat, członek The French Liberal, zwolennik leseferyzmu, szkoły ekonomistów, do której... Więcej »

O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

Książka ks. Sirico w całości na PAFERE

"Religia, wolność, przedsiębiorczość", to tytuł książki ks. Roberta Sirico, która kilka lat temu ukazała się na naszym rynku. Jest to zbiór esejów napisanych przez szefa amerykańskiego Instytutu Actona, w których autor stara się wykazać, że wolny rynek, wolna przedsiębiorczość, wolność, wcale mnie są sprzeczne z nauką Kościoła katolickiego, a wprost przeciwnie, znakomicie z nią korespondują. Teraz książkę ks. Sirico pobrać można bezpłatnie z naszego portalu.

Ci z Państwa, którzy mimo to chcieliby wesprzeć działalność naszej Fundacji, mogą dokonać wpłaty na konto PAFERE. Zachęcamy gorąco do tej formy wsparcia naszej działalności... Wpłat prosimy dokonywać na konto Fundacji PAFERE ...
Fundacja PAFERE Polska, ul. Mickiewicza 16/12A, 01-517 Warszawa
Volkswagen Bank Direct 33 2130 0004 2001 0409 4215 0001


Pobierz książkę ks. Sirico... 
Data dodania: 2011-07-18 10:40:56
Artykul przeczytano 2555 razy
 
Artykuł skomentowano 1 razy
Dodaj komentarz
Stllear work there everyone. I'll keep on reading.
Dodano: 2011-09-16 23:02:18
Dodał: ~KfAUCkQltMtZHXHqH
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.