Friedric Bastiat - mistrz reductio ad absurdum

Frédéric Bastiat (1801-1850) to postać, której należy się poczesne miejsce w kronikach ekonomii politycznej. Bastiat, członek The French Liberal, zwolennik leseferyzmu, szkoły ekonomistów, do której... Więcej »

O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

RAPORT PAFERE

 Raport o amerykańskiej reformie służby zdrowia.

W Stanach Zjednoczonych trwa próba nacjonalizacji usług medycznych. Czy obecnej administracji uda się tego dokonać? Dlaczego ludzie protestują przeciw reformie, skoro prezydent przekonuje, że dzięki niej usługi medyczne będą lepsze i tańsze? Dlaczego mitem jest mówienie o 50 milionach bez "prawa do opieki" oraz "nieubezpieczonych"? Co się tak naprawdę kryje za planem Obamy?Na wszystkie te pytania znajdą Państwo odpowiedź w kolejnym Raporcie Fundacji PAFERE.

Zapraszamy do lektury wywiadu z jednym z największych amerykańskich ekspertów w tej dziedzinie Michaelem D. Tannerem, artykułu Pawła Toboły-Pertkiewicza o politycznej bitwie jaka przetacza się przez Stany Zjednoczone w związku z próbą przeprowadzenia reformy, a także tekstu Lawrence'a Reeda o tym, dlaczego sama idea państwowej służby zdrowia jest skazana z góry na porażkę.

Czytaj...
Michael D. Tanner - Obama chce ograniczyć prywatne ubezpieczenia
Paweł Toboła-Pertkiewicz - Socjalizm a la Obama
Lawrence W. Reed - "Rząd powinien zapewnić opiekę zdrowotną"
 

 

Data dodania: 2009-08-24 19:16:34
Artykul przeczytano 3214 razy
 
Artykuł skomentowano 0 razy
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.