Friedric Bastiat - mistrz reductio ad absurdum

Frédéric Bastiat (1801-1850) to postać, której należy się poczesne miejsce w kronikach ekonomii politycznej. Bastiat, członek The French Liberal, zwolennik leseferyzmu, szkoły ekonomistów, do której... Więcej »

O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

Nagrodzona książka za darmo!

W kwietniu 2009 r. Fundacja PAFERE za wkład w promocję i wydanie książki "Moralna wyższość wolnej gospodarki", autorstwa przewodniczącego rady programowej Fundacji, prof. Michała Wojciechowskiego otrzymała nagrodę im. Sir Antony'ego Fishera dla młodych instytutów. To już drugie wyróżnienie dla PAFERE w ciągu roku - wcześniej otrzymaliśmy nagrodę Templetona.

Książka prof. Wojciechowskiego to manifest programowy polskiego chrześcijańskiego liberalizmu gospodarczego. Jak napisał w przedmowie do książki Andrzej Sadowski: "Przewaga wolnej gospodarki w wytwarzaniu dóbr doczesnych bierze się przede wszystkim z jej fundamentów chrześcijańskich. Książka Moralna wyższość wolnej gospodarki ukazuje, jak spójny oraz skuteczny system stworzył rynek i chrześcijaństwo".

Zapraszamy wszystkich do lektury tej ważnej publikacji. Jednocześnie zachęcamy do jak najszerszego rozpropagowania treści tej książki wśród znajomych i osób "błądzących" ekonomicznie.

Książkę w formie PDF można ściągnąć z działu:
Książki ...
Pobierz od razu "Moralną wyższość wolnej gospodarki"...

Data dodania: 2011-11-27 13:12:02
Artykul przeczytano 3299 razy
 
Artykuł skomentowano 0 razy
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.