O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jednostka a społeczeństwo

Niedawno temu pewien mój przyjaciel, który z natury jest filozofem, podzielił się ze mną swoją refleksją: "Historia Stanów to historia walki między jednostką a całym społeczeństwem". Kilka dni... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

Pablo Arosemena Marriott i prof. Gabriel Calzada

Wystąpienie Pablo Arosemena Marriott oraz prof. Gabriela Calzady.

Pablo Arosemena Marriott z Ekwadoru, dyrektor wykonawczy Fundacion Ecuador Libre, mówi o nowej konstytucji swojego kraju, prowadzącej - według niego - do utraty wolności krok po kroku. Wystąpienie miało miejsce podczas uroczystości wręczania tegorocznych nagród im. Johna Templetona. 

Pobierz plik mp3 (2,4 MB, nagranie w jęz. angielskim)


Wystąpienie prof. Gabriela Calzady, wykładowcy Uniwersytetu im. Juana Carlosa i jednocześnie założyciela oraz prezydenta Instytutu im. Juana de Mariany w Madrycie, dotyczące obecnego kryzysu ekonomicznego. Zostało ono wygłoszone podczas panelu dyskusyjnego zatytułowanego: Moral Imperative of Economic Freedom będącej częścią konferencji towarzyszącej wręczeniu tegorocznych nagród im. Johna Templetona. 

 

Pobierz plik mp3 (2 MB, nagranie w jęz. angielskim) 

 

Data dodania: 2009-06-06 16:33:51
Artykul przeczytano 2080 razy