O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jednostka a społeczeństwo

Niedawno temu pewien mój przyjaciel, który z natury jest filozofem, podzielił się ze mną swoją refleksją: "Historia Stanów to historia walki między jednostką a całym społeczeństwem". Kilka dni... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

Konferencja "Rynek kapitałowy a koniunktura gospodarcza" - 5 grudnia 2008 r. Łódź

Prelekcja p. Ireneusza Jabłońskiego z Fundacji Projekt Łódź - "Sytuacja polskiego sektora finansowego w obliczu światowego kryzysu finansowego" ,

Prelekcja p. Ireneusza Jabłońskiego z Fundacji Projekt Łódź - "Sytuacja polskiego sektora finansowego w obliczu światowego kryzysu finansowego" , która została wygłoszona podczas konferencji "Rynek kapitałowy a koniunktura gospodarcza" w dniu 5 grudnia 2008 roku w Łodzi.

  

Pobierz plik (MP3, 3 MB) 


Prelekcja p. Mateusza Machaja z Instytutu Ludwiga von Misesa - "Austriackie wyjaśnienie kryzysu finansowego A.D. 2007-2008" , która została wygłoszona podczas konferencji "Rynek kapitałowy a koniunktura gospodarcza" w dniu 5 grudnia 2008 roku w Łodzi.

Pobierz plik (MP3, 7 MB)

Data dodania: 2009-06-06 16:29:51
Artykul przeczytano 1950 razy