O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jednostka a społeczeństwo

Niedawno temu pewien mój przyjaciel, który z natury jest filozofem, podzielił się ze mną swoją refleksją: "Historia Stanów to historia walki między jednostką a całym społeczeństwem". Kilka dni... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

Wpływ służb specjalnych na przedsiębiorczość w III RP

Wokół tragicznej śmierci posła Rafała Wójcikowskiego ze stycznia br. narasta coraz więcej wątpliwości. Dziennik "Rzeczpospolita" dotarł do materiałów, z których wynika, że w samochodzie posła stwierdzono uszkodzenie przewodów hamulcowych. Prokuratura cały czas prowadzi śledztwo.


Śp. Rafał Wójcikowski
współpracował z Fundacją PAFERE, nieraz mieliśmy okazję wysłuchać jego porywających wykładów na organizowanych przez nas konferencjach. Dziś pragniemy przypomnieć debatę na temat sytuacji demograficznej w Polsce oraz wpływów służb specjalnych na przedsiębiorczość w III RP. Jednym z uczestników panelu jest właśnie Rafał Wójcikowski. Pozostali paneliści to: prof. Andrzej Zybertowicz (dziś pracujący w Kancelarii Prezydenta Dudy), Jan Kubań (przedsiębiorca, obecnie prezes PAFERE) oraz red. Stanisław Michalkiewicz. Debata miała miejsce podczas PAFERE Liberty Weekend w październiku 2011 roku w Czeszowie.*  *  *

Przekaż 1% swojego podatku, po to, by pozostałe 99% nie zostało roztrwonione!

Data dodania: 2017-08-21 12:11:40
 
Artykuł skomentowano 0 razy
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.