Gość PAFERE: dr Zdzisław Gromada, zafascynowany demokracją bezpośrednią

Niedawno opisaliśmy na naszym portalu historię walki p. Zdzisława Gromady o zmianę systemu politycznego w Polsce. Przypomnijmy - Zdzisław Gromada wystąpił na początku br. do Senatu i Prezydenta RP z petycją... Więcej »

Skąd się biorą marne efekty zarządzania majątkiem publicznym? (cz.1)

"Kontrola jakości zarządzania majątkiem publicznym w Polsce ogranicza się głównie do mnożenia procedur biurokratycznych takich jak przetargi, zasady przyznawania dotacji, konieczność przestrzegania... Więcej »

Stefan Oleszczuk: "Wszyscy musimy się angażować w sprawy publiczne!"

"Państwem czy samorządem należy gospodarować w taki sposób jakby to było nasze własne gospodarstwo. Jeśli dziedziczymy po dziadku zadłużony majątek, co najpierw powinniśmy zrobić? Posadzić kwiatki... Więcej »

Reprywatyzacja tylko 20-procentowa i nie w naturze

Rząd Prawa i Sprawiedliwości nosi się z zamiarem uregulowania sprawy reprywatyzacji raz na zawsze. Jest to zaniechanie III RP, które wydawać by się mogło, że, kto jak to - ale odwołujący się do nauki... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

To nie z życzliwości rzeźnika, właściciela browaru czy bankiera możemy spodziewać się obiadu, ale z ich troski o własny interes
Adam Smith

Fundacja PAFERE - docieramy m.in. tam, gdzie stanowi się prawo

Po raz kolejny przypominamy Państwu, że w ramach swojej działalności Fundacja PAFERE prowadzi m.in. internetowy kiosk, z którego pobrać można niezwykle cenne pozycje książkowe o charakterze edukacyjnym, promujące wolność gospodarczą i najlepszy - naszym zdaniem - dla obywateli model państwa.

Z naszymi publikacjami staramy się docierać jak najszerzej do ludzi, poprzez naszą stronę internetową oraz portale społecznościowe (Facebook i Twitter). Dużą wagę przywiązujemy do docierania do tych, którzy stanowią w Polsce prawo, a także tych, którzy mają wpływ na kształcenie przyszłych elit.

Jak informuje Paweł Florecki z PAFERE, zakończono właśnie wysyłkę książki Anatolija Fiedosiejewa - "Zapadnia  - człowiek i socjalizm". Łącznie wysłanych zostało ponad 2200 egzemplarzy. "Jej odbiorcami byli wszyscy polscy parlamentarzyści, a także wybrane licea, organizacje pożytku publicznego i parafie" - mówi Paweł Florecki. Jak dodaje, książka trafiła także do bibliotek publicznych oraz do wielu dziennikarzy i przedsiębiorców.

Obecnie trwa wysyłka kolejnej wydanej przez Fundację pozycji - Joanny Lampki - "Czy wiesz, dlaczego nie wiesz, kto jest prezydentem Szwajcarii?". "Dotychczas wysłaliśmy już 700 sztuk. Jej odbiorcy to głównie Organizacje Pożytku Publicznego, biblioteki, przedsiębiorcy z kapitałem szwajcarskim, domy kultury, parafie, a także dyrektorzy teatrów i klubów strzeleckich" - mówi Florecki. Jednak to jeszcze nie wszystko. Po wakacjach książkę otrzymać powinni także posłowie i senatorowie oraz nauczyciele podstaw przedsiębiorczości w liceach i profesorowie ekonomii wyższych uczelni.

Przypominamy, że każdy może pobrać te wymienione wyżej, jak i kilka innych pozycji książkowych, znajdujących się w naszym internetowym kiosku. Oto lista publikacji:

Ludwig von Mises - "Mentalność antykapitalistyczna"
Ludwig von Mises - "Planowany chaos"
Ludwig von Mises - "Biurokracja"
Joanna Lampka - "Czy wiesz, dlaczego nie wiesz, kto jest prezydentem Szwajcarii?"
Anatolij Fiedosiejew - "Zapadnia - człowiek i socjalizm"


Choć są one darmowe, to jednak liczymy na dobrowolne wpłaty, które pozwolą nam na wydanie kolejnych pozycji. Dodajmy tylko, że wpłaty dokonać można w bardzo prosty sposób, podczas pobierania książki.

PS
Data dodania: 2017-07-27 10:51:49
 
Artykuł skomentowano 0 razy
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.