Friedric Bastiat - mistrz reductio ad absurdum

Frédéric Bastiat (1801-1850) to postać, której należy się poczesne miejsce w kronikach ekonomii politycznej. Bastiat, członek The French Liberal, zwolennik leseferyzmu, szkoły ekonomistów, do której... Więcej »

O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

"Ekonomia stosowana" - czyli jak dokonywać ekonomicznych wyborów

Przypominamy, że przez cały czas działa sklep internetowy Fundacji PAFERE, w którym nabyć można interesujące pozycje z zakresu wolnorynkowej literatury. Niedawno nakładem naszej Fundacji ukazała się książka Kamili Wilczyńskiej  - "Ekonomia stosowana. Wstęp do wiedzy o społeczeństwie i przedsiębiorczości".

Książka ta to bardzo przystępnie napisany podręcznik ekonomii - zwłaszcza takiej, z którą każdy z nas - niezależnie od wieku - styka się codziennie. Ten wciągający kurs uczy jak świadomie i skutecznie oszczędzać, pozwala zrozumieć mechanizmy rządzące obrotem pieniądza itd. To po prostu bardzo przystępny, pro-rynkowy kurs przedsiębiorczości. 

Sama Autorka tak zachęca do zapoznania się z nią:

"Pewnie nieraz zauważyliście, że otrzymane od Rodziców czy Dziadków pieniądze w dziwny sposób się rozchodzą... Nie zdarza się to, kiedy wpłacimy je na konto oszczędnościowe lub wrzucimy do skarbonki. Wtedy pieniądze są, nie znikają. Po pewnym czasie możemy zebrać większą kwotę i kupić sobie jakąś ciekawą książkę, grę komputerową, płyty z ulubioną muzyką albo jeszcze coś innego, upragnionego. I to właśnie jest sztuka gospodarowania zgromadzonymi, drobnymi nawet, oszczędnościami.
 
Książeczka pod tytułem „Ekonomia stosowana”, którą Wam przedstawiam, ma pomóc w doskonaleniu oszczędzania. Oczywiście nie ograniczamy się do rozporządzania jedynie własnym kieszonkowym. Z pomocą „rodziny Kowalskich” pragnęłam przedstawić Wam problemy dokonywania wyboru pomiędzy różnymi możliwościami przeznaczania pieniędzy, czyli wyboru ekonomicznego. Z wyborem ekonomicznym stykamy się ciągle, bo mało kto posiada tyle pieniędzy, by mógł nie zastanawiać się, na co je wydać, i zaspokajać wszystkie swoje potrzeby i zachcianki. Trzeba więc wybierać! Trzeba podejmować decyzje, na co najpierw wydać posiadane pieniądze, co można kupić później albo z czego trzeba w ogóle zrezygnować. To jest właśnie dokonywanie wyboru ekonomicznego".

Zachęcamy do zakupu książki "Ekonomia stosowana" w naszym internetowym sklepie!!!

psz
Data dodania: 2016-04-12 13:46:59
 
Artykuł skomentowano 0 razy
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.