O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jednostka a społeczeństwo

Niedawno temu pewien mój przyjaciel, który z natury jest filozofem, podzielił się ze mną swoją refleksją: "Historia Stanów to historia walki między jednostką a całym społeczeństwem". Kilka dni... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

Lawrence Reed: Problem biedy widziany oczami prezydentów USA w XIX wieku

Zachęcamy do obejrzenia pełnej wersji spotkania z p. prof. Lawrencem Reedem, którego głównym organizatorem była nasza Fundacja. Centralnym punktem wizyty wolnorynkowego ekonomisty w Szkole Głównej Handlowej był oczywiście wykład na temat postrzegania problemu biedy przez kolejnych prezydentów USA w XIX wieku. Licznie przybyli goście (nie wszyscy zmieścili się w sali...) chętnie pytali Profesora nie tylko o sprawy bezpośrednio związane z gospodarką, ale także o takie z pogranicza ekonomii i socjologii (np. problem migracji) oraz historii (np. rolę ruchu "Solidarność"). Polecamy!


Data dodania: 2016-03-17 16:03:07
 
Artykuł skomentowano 0 razy
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.