O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jednostka a społeczeństwo

Niedawno temu pewien mój przyjaciel, który z natury jest filozofem, podzielił się ze mną swoją refleksją: "Historia Stanów to historia walki między jednostką a całym społeczeństwem". Kilka dni... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

Nowość na wideoblogu: Czy pomagać „frankowiczom”?

Tym razem w naszym cyklu "Za Twoje Pieniądze", w odcinku 6, poruszamy problem osób, które kilka lat temu wzięły w bankach kredyty we frankach szwajcarskich. Czy państwo powinno pomagać "frankowiczom"?

Kiedy kurs franka szwajcarskiego był niski, problemu nie było, ale wszystko zmieniło się, kiedy frank poszedł w górę. Czy państwo powinno pomagać komuś, kto przez wiele lat cieszył się niską ratą kredytu? Z drugiej strony – 30% ceny mieszkania stanowi koszt biurokracji, a 40% kosztu pracy to podatki. Może bierzemy kredyt, bo wymusza to na nas system?

Obejrzyj 6 odcinek z cyklu: "Za Twoje Pieniądze"...

Data dodania: 2015-10-07 20:20:24
 
Artykuł skomentowano 1 razy
Dodaj komentarz
Well put, sir, well put. I'll cenliarty make note of that.
Dodano: 2016-08-05 06:18:49
Dodał: ~gOH4d76AypBG
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.