Friedric Bastiat - mistrz reductio ad absurdum

Frédéric Bastiat (1801-1850) to postać, której należy się poczesne miejsce w kronikach ekonomii politycznej. Bastiat, członek The French Liberal, zwolennik leseferyzmu, szkoły ekonomistów, do której... Więcej »

O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

Szkoła austriacka i ład rynkowy

"Szkoła austriacka. Ład rynkowy, wolna wymiana i przedsiębiorczość" - nowa pozycja Jesusa Huerto de Soto zaprasza do debaty na temat szkoły ekonomicznej, coraz bardziej przebijającej się również na nasz rynek idei - szkoły austriackiej.

Jest to absolutnie najświeższy podręcznik ekonomii austriackiej, napisany przez jednego z kilku najwybitniejszych, żyjących jej przedstawicieli. Autor porównuje paradygmat Austriaków z mainstreamowym paradygmatem neoklasycznym.

Dla osób chcących się zorientować w podstawach szkoły austriackiej (ekonomii wolnego rynku) jest to fundament, na którym można stawiać budowle klasyków - Misesa, Rothbarda, Hoppego, de Soto i innych. Niezwykle pożyteczna, zwłaszcza w dobie kryzysów ekonomicznych, na które szkoła neoklasyczna nie potrafi znaleźć rzetelnego wyjaśnienia czy tym bardziej antidotum. Autor nie pozostawia wątpliwości - wiek XXI to wiek powrotu ekonomii wolnorynkowej.Jesus Huerta de Soto - "Szkoła austriacka. Ład rynkowy, wolna wymiana i przedsiębiorczość", Fijorr Publishing, Warszawa 2010

Data dodania: 2015-05-05 23:21:12
Artykul przeczytano 1427 razy
 
Artykuł skomentowano 1 razy
Dodaj komentarz
Thanks for your tips. One thing we have noticed is the fact banks as well as fniincaal institutions understand the spending routines of consumers and understand that most people max outside their own credit cards around the getaways. They wisely take advantage of this fact and start flooding your current inbox as well as snail-mail box with hundreds of Zero APR credit card offers immediately after the holiday season ends. Knowing that for anyone who is like 98% of American community, you'll jump at the opportunity to consolidate consumer credit card debt and switch balances towards 0 interest rates credit cards.
Dodano: 2015-10-23 09:03:03
Dodał: ~I0GzGhjPWqM
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.