Friedric Bastiat - mistrz reductio ad absurdum

Frédéric Bastiat (1801-1850) to postać, której należy się poczesne miejsce w kronikach ekonomii politycznej. Bastiat, członek The French Liberal, zwolennik leseferyzmu, szkoły ekonomistów, do której... Więcej »

O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

"Wolność pod ostrzałem" - serial Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości już do obejrzenia

Zapraszamy do obejrzenia przygotowanych przez Fundację Wolności i Przedsiębiorczości dwóch pierwszych odcinków serialu "Wolność pod ostrzałem". Głównym celem przyświecającym pomysłodawcom serialu jest przedstawienie istotnych dla polskiego społeczeństwa problemów społecznych i gospodarczych i zaprezentowanie wolnorynkowych oraz wolnościowych rozwiązań niniejszych problemów.

Pierwszy odcinek "pokazuje, że regulowanie niektórych zawodów powoduje administracyjnie zagwarantowany zysk dla niektórych, arbitralnie wybranych uczestników rynku pracy. Reszta społeczeństwa musi za to płacić" - czytamy na stronie projektu. Drugi odcinek poświęcony jest kwestii funduszy unijnych dla firm. "Mówimy o tym, że duża część środków unijnych przeznaczonych w Polsce na pobudzanie przedsiębiorczości jest marnowana, a sama przedsiębiorczość jest możliwa bez wsparcia Unii. Mówimy o ludziach, których firmy mają się świetnie i to bez ani jednego euro dotacji. Wskazujemy też na niesprawiedliwość samego procesu dotowania i urzędniczą uznaniowość która temu towarzyszy" - piszą na swojej stronie autorzy filmu.Data dodania: 2014-12-03 12:44:15
Artykul przeczytano 1273 razy
 
Artykuł skomentowano 1 razy
Dodaj komentarz
Together with every little thing that apeaprs to be developing within this specific area, your viewpoints are actually somewhat radical. However, I appologize, but I do not give credence to your entire strategy, all be it radical none the less. It would seem to me that your remarks are not totally rationalized and in reality you are generally your self not wholly confident of your assertion. In any event I did enjoy reading through it.
Dodano: 2015-10-23 09:49:36
Dodał: ~KY9PbMtXizK
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.