O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jednostka a społeczeństwo

Niedawno temu pewien mój przyjaciel, który z natury jest filozofem, podzielił się ze mną swoją refleksją: "Historia Stanów to historia walki między jednostką a całym społeczeństwem". Kilka dni... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

Pokaz filmu "Lewiatan" w Akademii Koźmińskiego

Fundacja PAFERE zaprasza w dniu 29 października br. na prezentację filmu "Lewiatan", która odbędzie się w Akademii Koźmińskiego przy ul. Jagiellońskiej 57/59, 03-301 Warszawa. Początek o godz. 18.00.

Ten wyprodukowany na zamówienie naszej Fundacji film jest okazją do dyskusji na temat granic ingerencji współczesnego państwa w życie jednostek. Czy poszerzająca się wszechwładza rządu zmierza do upaństwowienia każdej sfery życia? Czy nowy wspaniały świat, który ma powstać wskutek działania państwa, jest rzeczywiście wspaniały?

W dyskusji biorą udział: Tomasz Sommer, ekonomista, Robert Okulski, ekspert podatkowy, oraz Ireneusz Jabłoński, ekspert Centrum im. Adama Smitha. Gospodarzami wieczoru są: Paweł Budrewicz, Prezes Fundacji PAFERE, oraz Rafał Maria Popowski, Prezes Zarządu Fundacji Centrum Wielodzietności.

Spotkanie jest okazją nie tylko do wymiany poglądów, ale przede wszystkim do zawarcia nowych znajomości i poznania ciekawych ludzi. Serdecznie zapraszamy!

Partner wydarzenia: Fundacja Centrum Wielodzietności (http://centrumwielodzietnosci.pl/)

Patron medialny: Giełda Eventów (http://www.gielda-eventow.pl/)
Data dodania: 2014-10-16 10:19:00
Artykul przeczytano 2153 razy
 
Artykuł skomentowano 0 razy
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.