O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jednostka a społeczeństwo

Niedawno temu pewien mój przyjaciel, który z natury jest filozofem, podzielił się ze mną swoją refleksją: "Historia Stanów to historia walki między jednostką a całym społeczeństwem". Kilka dni... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

Państwo dla ludzi, czy ludzie dla państwa

Kilkanaście dni temu Polskę obiegła informacja, że właścicielka firmy z Kartuz, po ponad 20 latach utarczek z administracją państwową, popełniła samobójstwo. Był to akt rozpaczy, który nie pierwszy już raz skłania do zadania pytania: czy państwo ma być dla ludzi, czy ludzie dla państwa?

Dramatyczna historia z Kartuz brzmi niczym chichot historii, zwłaszcza teraz, gdy w różnych mediach hucznie obchodzi się 25-lecie tzw. wolności.

Zapraszamy do obejrzenia debaty telewizyjnej między prawnikiem, Pawłem Budrewiczem z CAS, a sędzią, Barbarą Piwnik, poświęconej m.in. tej właśnie sprawie.


Data dodania: 2014-06-02 19:41:08
Artykul przeczytano 1555 razy
 
Artykuł skomentowano 3 razy
Dodaj komentarz
Hi, i read your blog occasionally and i own a slimiar one and i was just curious if you get a lot of spam responses? If so how do you reduce it, any plugin or anything you can suggest? I get so much lately it's driving me insane so any assistance is very much appreciated.
Dodano: 2015-10-23 08:44:23
Dodał: ~OPI9lGcq
Dzięki powołaniu jej przez L. Millera na ministra sprawiedliwości padła sprawa FOZZ
Dodano: 2014-11-22 20:05:21
Dodał: ~sPAPA
nie daje rady słuchać towarzyszki - może za 3 razem sie zmobilizuje
Dodano: 2014-06-13 20:58:53
Dodał: ~adam
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.