O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jednostka a społeczeństwo

Niedawno temu pewien mój przyjaciel, który z natury jest filozofem, podzielił się ze mną swoją refleksją: "Historia Stanów to historia walki między jednostką a całym społeczeństwem". Kilka dni... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

Pieniądz i jego bankowa kreacja w świetle austriackiej szkoły ekonomii

Polecamy kolejną pracę, nagrodzoną w IV edycji Konkursu Magister PAFERE. Tym razem praca, która zdobyła III miejsce - Andrzej Zwierzyński: "Pieniądz i jego bankowa kreacja w świetle austriackiej szkoły ekonomii". Autor jest absolwentem Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.


Pobierz pracę magisterską Andrzeja Zwierzyńskiego w formie plików PDF:
Data dodania: 2014-05-07 18:00:00
Artykul przeczytano 2569 razy
 
Artykuł skomentowano 1 razy
Dodaj komentarz
na poczatek dobry byłby zachecajacy wyciag z pracy, zeby podjac decyzje pozniej - czy sie chce ja przeczytac czy niekoniecznie
Dodano: 2014-05-24 05:11:12
Dodał: ~kRz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.