O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jednostka a społeczeństwo

Niedawno temu pewien mój przyjaciel, który z natury jest filozofem, podzielił się ze mną swoją refleksją: "Historia Stanów to historia walki między jednostką a całym społeczeństwem". Kilka dni... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

Problem zrównoważenia finansów publicznych w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem koncepcji Centrum im. Adama Smitha

Rozpoczynamy publikację prac magisterskich napisanych przez laureatów ostatniej edycji konkursu Magister PAFERE. Na naszym portalu zamieścimy jedną pracę wyróżnioną oraz prace, które zdobyły II i III miejsce. Publikacja pracy zwycięskiej planowana jest w formie książki. Na początek polecamy wyróżnioną pracę Małgorzaty Wolańskiej, absolwentki Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego, pt.: "Problem zrównoważenia finansów publicznych w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem koncepcji Centrum im. Adama Smitha".

Data dodania: 2014-04-30 12:52:32
Artykul przeczytano 2317 razy
 
Artykuł skomentowano 0 razy
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.