O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jednostka a społeczeństwo

Niedawno temu pewien mój przyjaciel, który z natury jest filozofem, podzielił się ze mną swoją refleksją: "Historia Stanów to historia walki między jednostką a całym społeczeństwem". Kilka dni... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

"Lewiatan" gościł w Piasecznie

23 lutego 2014 roku w Piasecznie odbyła się publiczna projekcja filmu wyprodukowanego przez Fundację PAFERE "Lewiatan". Pokaz poprzedziła prelekcja, którą wygłosił dr Janusz Szewczak, główny ekonomista SKOK. Prelegent poruszył m.in. kwestie rosnącego zadłużenia Polski.

Spotkanie odbyło się w sali parafialnej kościoła św. Anny. Krótkie relacje z tego spotkania zamieściły portale: stefczyk.info oraz wgospodarce.pl. Na drugim z nich można również obejrzeć nasz film - "Lewiatan".

Obejrzyj relację na wgospodarce.pl...
Obejrzyj relację na stefczyk.info...


PSz
Data dodania: 2014-02-26 19:40:58
Artykul przeczytano 1558 razy
 
Artykuł skomentowano 1 razy
Dodaj komentarz
Joe is an inspiring leaedr and trailblazer when it comes to building successful parent-teacher-school communities and engaging participants with social media. I've had the pleasure of working with Joe on two webinars now and he's wowed our educator audience with creative best-practices, cases and tips from the halls of Knapp Elementary. He's building a powerful learning community and showing us all what kind of real world action is possible when schools meet families where they are and find new ways to connect using new media.
Dodano: 2015-10-23 08:15:30
Dodał: ~vS6zYEu0aJl
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.