O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jednostka a społeczeństwo

Niedawno temu pewien mój przyjaciel, który z natury jest filozofem, podzielił się ze mną swoją refleksją: "Historia Stanów to historia walki między jednostką a całym społeczeństwem". Kilka dni... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

"Lewiatan" gościł w Rabce-Zdroju

15 lutego 2014 roku w Rabce-Zdroju odbył się publiczny pokaz filmu "Lewiatan", wyprodukowanego przez Fundację PAFERE przy współpracy z Fundacją Republikańską. O filmie, wraz z zebraną publicznością, dyskutował senator Bogdan Pęk. Relację ze spotkania zamieścił miejscowy Gorczański Portal Informacyjny.


Fundacja PAFERE zachęca naszych sympatyków do organizowania publicznych pokazów filmu "Lewiatan" na swoim terenie. O każdym takim przedsięwzięciu prosimy, aby nas informować. Pomoże to w nagłośnieniu tego wydarzenia. Pragniemy nadmienić, że w ciągu tygodnia od publikacji, film "Lewiatan" obejrzało na naszym kanale na YouTube ponad 10 tys. widzów!

Data dodania: 2014-02-17 23:36:12
Artykul przeczytano 1593 razy
 
Artykuł skomentowano 1 razy
Dodaj komentarz
Joe Mazza is clearly one of the most efficteve educators in the United States today in encouraging parent engagement in schools. He does it in his day-to-day work as a principal; in his coordination of weekly online Twitter conversations where he convenes practitioners from around the world; in his workshops that are attended by teachers, principals, and administrators from throughout the country; and in his very popular writings on various online platforms. I've learned a lot from him, and look forward to learning more!
Dodano: 2015-10-23 09:12:59
Dodał: ~tRURoo6MC
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.