O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jednostka a społeczeństwo

Niedawno temu pewien mój przyjaciel, który z natury jest filozofem, podzielił się ze mną swoją refleksją: "Historia Stanów to historia walki między jednostką a całym społeczeństwem". Kilka dni... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

Zaproszenie na pokazy filmu "Lewiatan" - w Piasecznie oraz Rabce-Zdroju

Miło nam poinformować Państwa, że w najbliższych dniach będą miały miejsce dwa pokazy filmu „Lewiatan”. 

Pierwszy z nich odbędzie się w najbliższy piątek, 14 lutego, w Rabce-Zdroju. Rozpocznie się o godz. 17:00, w Teatrze Lalek Rabcio, przy ul. W. Orkana 6. Komentarz do filmu oraz dyskusję poprowadzi senator Bogdan Pęk. Organizatorem spotkania jest lokalny Klub Gazety Polskiej.

Drugi odbędzie się w niedzielę, 23 lutego, w sali Domu Parafialnego przy kościele św. Anny w Piasecznie, pl. J. Piłsudskiego 10. Spotkanie odbędzie się po Mszy św. za Ojczyznę. 
O godz. 19:30 dr Janusz Szewczak, główny ekonomista SKOK, wygłosi wykład pt. „Ekonomiczna wojna z własnym narodem”. Po nim wyświetlony zostanie film „Lewiatan”, który jednocześnie będzie stanowił wstęp do dyskusji. Organizatorem jest Forum Myśli Społecznej.

Film „Lewiatan” został wyprodukowany w 2013 roku na zlecenie Fundacji PAFERE. Opowiada o legalnej grabieży, jakiej dokonuje państwo, głównie poprzez wysokie podatki oraz hamowanie wolnej przedsiębiorczości i rozwoju gospodarczego.

 
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału! Wstęp wolny!
Data dodania: 2014-02-11 17:40:01
Artykul przeczytano 1983 razy
 
Artykuł skomentowano 0 razy
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.