Friedric Bastiat - mistrz reductio ad absurdum

Frédéric Bastiat (1801-1850) to postać, której należy się poczesne miejsce w kronikach ekonomii politycznej. Bastiat, członek The French Liberal, zwolennik leseferyzmu, szkoły ekonomistów, do której... Więcej »

O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

"Finansowe aspekty zapaści demograficznej" - dr Cezary Mech

"Finansowe aspekty zapaści demograficznej"  - wykład Cezarego Mecha, byłego podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów, prezesa Stowarzyszenia Rynku Kapitałowego UNFE, wygłoszony podczas konferencji "Rodzina w obliczu kryzysu", w dniu 23 listopada 2013 roku w Warszawie. Konferencja odbyła się w ramach V edycji PAFERE Liberty Weekend.


Data dodania: 2014-02-02 17:32:52
Artykul przeczytano 3544 razy
 
Artykuł skomentowano 3 razy
Dodaj komentarz
Hey there just wanted to give you a quick heads up. The words in your post seem to be runinng off the screen in Safari. I'm not sure if this is a formatting issue or something to do with web browser compatibility but I thought I'd post to let you know. The design look great though! Hope you get the issue resolved soon. Cheers
Dodano: 2015-10-23 08:23:03
Dodał: ~SupqQSMDKQ
To jest bardzo Ważna dyskusja! Ale jest tu coś co mnie przeraża. Traktowanie kontroli urodzeń jako spisku. To jest przecież powtórka propagandy z czasów stalinowskich! W wielu podobnych artykułach brak jest danych o spadku liczby miejsc pracy wywołanych automatyzację!! Czy fala przemocy w wielu krajach nie jest wywołana dysproporcją między liczbą ludności, a liczbą miejsc pracy?? Czy napływ emigrantów nie pogorszył sytuacji? Czy w Polsce liczba miejsc pracy nie jest niszczona jeszcze szybciej niż ubywa ludności?? Ile pracy dajemy ludziom tyle ich będziemy mieli. Przypuśćmy, że możemy w Anglji dać zatrudnienie 100 ludziom, a wychowamy 150 osób. Powiadam wam, że 50 musi opuścić nas, albo zginąć z głodu....
Dodano: 2014-02-11 18:01:50
Dodał: ~Ryszard
Dobry wykład - ja piszę o tym od dawna. Kilka drobnych korekt: 1. O przyszłej katastrofie demograficznej wiedziano od dawna (nie tylko od 2005 r. - gdy zajmował się dr C. Mech). Wiedziano o tym juz za czasów Gierka. Gierek powołal specjalny zespół do analizy tego problemu. Wspomnienia czlonków tego zespołu można znależć nawet w necie. 2. Prostą zastępowalmość pokoleń utraciła Polska już w 1986 r. a nie po odzyskaniu niepodleglości. W miastach nastąpiło to już w latach '70 ubiegłego wieku. 3. Przyszła sytuacja jest bardziej skomplikowana - nie będzie zmian przebiegajacych jednostajnie. Do 2030 r. nie będzie w zasadzie żadnych problemow z "emerytami". W tym okresie nie będzie żadnego "wysypu" emerytów tym bardziej żadnego tsunami. To jeden z chwytów propagandowych zastosowanych do wyjaśniania przyczyn wydłużenia wieku emerytalnego. Wyż powojenny wymarl juz w 38% a w znaczej części już dziś jest na emery
Dodano: 2014-02-10 00:18:08
Dodał: ~DOCIEKLIWY 2
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.