Friedric Bastiat - mistrz reductio ad absurdum

Frédéric Bastiat (1801-1850) to postać, której należy się poczesne miejsce w kronikach ekonomii politycznej. Bastiat, członek The French Liberal, zwolennik leseferyzmu, szkoły ekonomistów, do której... Więcej »

O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

Konferencja "Rodzina w obliczu kryzysu" - relacje wideo

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z konferencji o rodzinie, która odbyła się 23 listopada 2013 r. w Warszawie. Będziemy sukcesywnie uzupełniać ten wątek o kolejne wystąpienia.

Wprowadzenie Jana Michała Małka, założyciela Fundacji PAFERE:"Ideologiczne źródła kryzysu rodziny" - prof. dr hab. Piotr Jaroszyński
"Polityka prorodzinna państwa po 1989 r. - sukces, czy porażka?" - Senator Jan Maria Jackowski"Kryzys edukacji, a poziom wiedzy ekonomicznej Polaków" - prof. dr hab. Witold Kwaśnicki

Data dodania: 2013-12-19 22:00:30
Artykul przeczytano 2002 razy
 
Artykuł skomentowano 1 razy
Dodaj komentarz
Super wykład! Mam jednak tylko jedno ale odnośnie ostatnich minut. Sugestie dotyczące aktualnych rządzących sprawiły iż Pan profesor zapachniał mi ciągotkami do PISu. Jeżeli się mylę to przepraszam. Jeżeli mam rację to chciałbym zauważyć, że najpierw była mowa o zmianie systemu, a tego niestety pis nie zrobi, bo oni są lepiej ukrytymi socjalistami dla ogółu społeczeństwa niż panująca partia. Wszakże Pan premier już oficjalnie mówi, że w głębi serca był socjalistą, a Pis ciągle utrzymuje, że są prawicą.
Dodano: 2013-12-13 10:15:48
Dodał: ~Mro
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.