Gość PAFERE: dr Zdzisław Gromada, zafascynowany demokracją bezpośrednią

Niedawno opisaliśmy na naszym portalu historię walki p. Zdzisława Gromady o zmianę systemu politycznego w Polsce. Przypomnijmy - Zdzisław Gromada wystąpił na początku br. do Senatu i Prezydenta RP z petycją... Więcej »

Skąd się biorą marne efekty zarządzania majątkiem publicznym? (cz.1)

"Kontrola jakości zarządzania majątkiem publicznym w Polsce ogranicza się głównie do mnożenia procedur biurokratycznych takich jak przetargi, zasady przyznawania dotacji, konieczność przestrzegania... Więcej »

Stefan Oleszczuk: "Wszyscy musimy się angażować w sprawy publiczne!"

"Państwem czy samorządem należy gospodarować w taki sposób jakby to było nasze własne gospodarstwo. Jeśli dziedziczymy po dziadku zadłużony majątek, co najpierw powinniśmy zrobić? Posadzić kwiatki... Więcej »

Reprywatyzacja tylko 20-procentowa i nie w naturze

Rząd Prawa i Sprawiedliwości nosi się z zamiarem uregulowania sprawy reprywatyzacji raz na zawsze. Jest to zaniechanie III RP, które wydawać by się mogło, że, kto jak to - ale odwołujący się do nauki... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

To nie z życzliwości rzeźnika, właściciela browaru czy bankiera możemy spodziewać się obiadu, ale z ich troski o własny interes
Adam Smith

Konferencja "Rodzina w obliczu kryzysu"

Tegoroczna konferencja „Rodzina w obliczu kryzysu”, organizowana przez Polsko-Amerykańską Fundację Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego będzie piątą edycją PAFERE Liberty Weekend. Odbędzie się 23 listopada w Warszawie, w auli Domu Literatury przy ul. Krakowskie Przedmieście 87/89.


REJESTRACJA UCZESTNIKÓW
W celu zarejestrowania się na konferencję wypełnij formularz.
W opłatę konferencyjną wliczone są posiłki oraz wieczorny koktajl.Kryzys, którego doświadcza obecnie rodzina, ma charakter wielowymiarowy. Problemy, z którymi musi się borykać, dotyczą nie tylko gospodarki i rosnących obciążeń podatkowych oraz kosztów wychowania. Rodzina doświadcza też ataków ze strony mediów, promujących szkodliwe wzorce. Wszechobecny kryzys wartości dotyka również edukacji. Zapaści demograficznej towarzyszą, niestety, działania państwa, których w żaden sposób nie można nazwać polityką prorodzinną. Co więcej, brak pilnych i koniecznych reform w perspektywie kilku najbliższych lat doprowadzi Polskę do katastrofy.

Jaki powinien być kształt polityki prorodzinnej i demograficznej, gdzie leżą ideologiczne źródła kryzysu rodziny, w jaki sposób państwo dokonuje ekonomicznej dyskryminacji rodziny oraz jak edukacja seksualna wpływa na dzietność i stabilność rodziny – nad tymi oraz innymi zagadnieniami będziemy dyskutować w czasie szeregu wykładów i paneli dyskusyjnych.

W ramach konferencji odbędzie się również pokaz filmu „Lewiatan” o legalnej grabieży, jakiej dokonuje państwo, głównie poprzez wysokie podatki oraz hamowanie wolnej przedsiębiorczości i rozwoju gospodarczego. Film został wyprodukowany na zlecenie Fundacji PAFERE. Występują w nim m.in. dr Alejandro A. Chafuen, Paweł Dobrowolski, Michał Krupa, Jan. M. Małek, Stanisław Michalkiewicz, Bartłomiej Radziejewski, dr Tomasz Sommer, prof. Michał Wojciechowski oraz Rafał Ziemkiewicz.


Patronat medialny:
Partnerzy wydarzenia:
Sponsorzy konferencji:
  

Program konferencji:

9.00-09.30 Rejestracja
09.30-10.00 Rozpoczęcie konferencji z wprowadzeniem oraz słowem wstępnym Jana M. Małka, założyciela i prezesa Fundacji PAFERE
10.00-10.40 Ideologiczne źródła kryzysu rodziny - prof. dr hab. Piotr Jaroszyński
10.40-11.20 Kryzys edukacji a poziom wiedzy ekonomicznej Polaków - prof. dr hab. Witold Kwaśnicki
11.20-12.00 Polityka rodzinna państwa po 1989 roku – sukces czy porażka? - Jan M. Jackowski
12.00-12.15 pytania

12.15-12.45 Przerwa kawowa

12.45-13.15 Dyskryminacja ekonomiczna rodziny ze strony państwa - prof. dr hab. Michał Wojciechowski
13.15-14.00 Sytuacja firm rodzinnych w Polsce - Mariusz Pawlak
14.00-14.40 Finansowe aspekty zapaści demograficznej - dr Cezary Mech
14.40-14.55 Pytania

14.55-15.45 Obiad

15.45-16.45 Panel dyskusyjny: Jaka powinna być polityka prorodzinna i demograficzna? (dr Ireneusz Jabłoński, Jacek Sapa, prof. dr hab. M. Wojciechowski) 
16.45-17.15 Pokaz filmu "Lewiatan"
17.15-18.15 Dyskusja (Jan M. Małek, Andrzej Barański, Jan W. Kubań, Józef Orzeł)

18.30-19.30 Koktajl
19.30 Zakończenie konferencjiSylwetki prelegentów:

Prof. dr hab. Piotr Jaroszyński - filozof, wykładowca na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, publicysta, autor licznych książek i artykułów.

Prof. dr hab. Michał Wojciechowski - pierwsza w Polsce osoba świecka, która uzyskała tytuł profesora teologii, biblista. Propagator idei wolnorynkowych. Nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Autor szeregu publikacji.
Przewodniczący Rady Programowej Fundacji PAFERE.

Prof. dr hab. Witold Kwaśnicki -
wykładowca w Instytucie Nauk Ekonomicznych na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego (kierownik Zakładu Ogólnej Teorii Ekonomii). Obecnie jest prezesem Oddziału Wrocławskiego Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

Jan Maria Jackowski -
senator obecnej kadencji, pisarz, historyk, poseł na Sejm III kadencji. Autor książki "Czas rodzin".

Dr Cezary Mech -
ekonomista i polityk, nauczyciel akademicki, były wiceminister finansów. W przeszłości doradca szefa Narodowego Banku Polskiego. 

Mariusz Pawlak - główny ekonomista Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Ekspert w zakresie inwestowania i zarządzania majątkiem. Współtwórca pierwszego na rynku polskim podmiotu family office, zajmującego się finansową i pozafinansową obsługą zamożnych rodzin. Makler Papierów Wartościowych z uprawnieniami doradztwa inwestycyjnego.

Dr Ireneusz Jabłoński -
w przeszłości sprawował funkcje kierownicze w znaczących polskich instytucjach finansowych, obecnie członek Zarządu i ekspert Centrum im. Adama Smitha. Przedsiębiorca, łowicki samorządowiec i były burmistrz Łowicza. Specjalista w zakresie zarządzania strategicznego i operacyjnego, restrukturyzacji i kierowania dużymi strukturami organizacyjnymi oraz zespołami ludzkimi.

Jacek Sapa - prezes Centrum Wspierania Inicjatyw na Rzecz Życia i Rodziny, współorganizator Marszu dla Życia i Rodziny.

Andrzej Barański - znany krakowski przedsiębiorca, działacz Krakowskiego Towarzystwa Przemysłowego (m. in. wydawca pism Mirosława Dzielskiego) oraz ruchu zrzeszającego firmy rodzinne. Prezes firmy Herbewo, którą, jako potomkowi przedwojennych właścicieli, udało mu się odzyskać i obecnie z powodzeniem prowadzi działalność polegającą m.in. na wynajmie powierzchni biurowych polskim i zagranicznym podmiotom. Wieloletni sponsor i przyjaciel Fundacji PAFERE.

Jan Wojciech Kubań -
przedsiębiorca, właściciel firmy Quality Business Software, zapewniający kompleksową, nowoczesną obsługę informatyczną szeregu znanych firm i instytucji, prywatnie zaś pasjonat ścisłych dziedzin wiedzy, autor zakrojonej na szeroką skalę książki wyjaśniającej systemowo prawo fizyki życia. Wieloletni sponsor i przyjaciel Fundacji PAFERE.Data dodania: 2013-10-23 15:18:10
Artykul przeczytano 5929 razy
 
Artykuł skomentowano 8 razy
Dodaj komentarz
Widzę, że poprzednicy łożą nadzieję w kolejnych ustawach. Niestety ustawy co najwyżej mogą coś popsuć a nie naprawić. Chcecie mieć silne rodziny? Proste, kasujemy zapomogi, zasiłki, emerytury, itd. wszystko co \"daje\" państwo. Do tego wyrzucamy przymusową oświatę, służbę zdrowia itd. I w krótkim czasie rodziny same się naprawią. Bo teraz wszyscy liczą na Państwo, państwo da, państwo pomoże. A bez państwa to kto pomoże? Rodzina, przyjaciele, znajomi... Więc zaczyna się wtedy opłacać zachowywać więzi społeczne, człowiek musi wydorośleć, chce się uczyć bo zaczyna rozumieć to że od tego ile wie zależy jego być albo nie być. A tak mamy państwo pełne socjalistycznych bachorów, które ciągle czegoś żądają, nic z siebie nie dając.
Dodano: 2013-12-05 23:41:08
Dodał: ~wojtek
Radzę więc każdemu aby wziął do ręki Pismo Święte, a tam znajdzie lekarstwo na każdy problem, pod warunkiem. że będzie czytał z otwartością na Prawdę, także o sobie samym i chciał zmieniać świat zaczynając od siebie a nie narzekając i szukając winy tylko w innych. Pozdrawiam serdecznie Maria - szczęśliwa żona kochającego męża( od 30 lat) i matka piątki dzieci
Dodano: 2013-11-23 11:37:30
Dodał: ~Maria
Za rozpad rodziny nie jest odpowiedzielne państwo ale ludzie którzy odwracają się od Boga i nie szanują jego prawa. Próbuja nieudolnie sami budować własne szczęście i uważają, że Bóg jest im niepotrzebny.Państwo budują konkretni ludzie, oni tworzą też prawo. Ważne jest jakie zasady wyznają, czym się kierują w swoim życiu. Często za uszczęśliwianie innych biorą się ludzie, którzy sami mają pustkę w środku, nieuporządkowane życie i wartości. Nauka chrześcijańska, której tak wielu ludzi dzisiaj nie docenia bardzo precyzyjnie uczy jak żyć aby być szczęśliwym i dawać szczęście innym, jak budować szczęśliwą rodzinę, niekoniecznie bogatą materialnie. Każdy z nas ma możliwość wyboru.Nie da się zbudować ani szczęśliwej rodziny ani dobrego państwa budując na egoizmie, bez Boga.Bez odnowy moralnej każdego człowieka nic nie da się zmienić na lepsze ani rodziny ani państwa.Radzę więc każdemu aby wziął do ręki Pismo Święte i
Dodano: 2013-11-23 11:27:49
Dodał: ~maria
Nie ma żadnego powodu aby za ojca uważać wyłącznie podobnei jak matkę wyłącznie rodzica biologicznego. Jednocześnie dziecko powinno mieć prawo poznania swoich rodziców biologicznych niezależnie od tego jak potoczą się jego losy.
Dodano: 2013-11-20 10:47:10
Dodał: ~Andrzej
Nikt nie podpisze umowy asymetrycznej w której jedna strona ma prawa a druga obowiązki. Tak jest teraz z małżeństwami. Strach przed wykorzystaniem za pomocą dyskryminującego prawa rodzinnego odstrasza od małżeństwa i posiadania dzieci. Dopiero wprowadzenie równego traktowania kobiet i mężczyzn w prawie i orzecznictwie sądów rodzinnych może coś zmienić. Należy wprowadzić obligatoryjną opiekę naprzemienną nad dziećmi po rozwodzie i zniesienie alimentacji. To wymusi WYDOROŚLENIE KOBIET które będą wreszcie wiedziały że także One będą ponosić konsekwencje za swoje życiowe decyzje a nie kolejni frajerzy do dojenia. W krajach w których są równe prawa dla kobiet i mężczyzn i jest obligatoryjna opieka naprzemienna małżeństwa są trwalsze i rodzi się więcej dzieci.
Dodano: 2013-11-19 22:07:09
Dodał: ~mmmmwwww
Dokładnie!!! Propaguje się ostatnio filozofię Gender a mężczyźni jako rodzice są dyskryminowani - dojna krowa odwiedzająca raz na jakiś czas swoje młode....!!!!
Dodano: 2013-11-19 21:15:09
Dodał: ~andy_creativo
RZĄD POWINIEN ZMIENIĆ USTAWY, aby zmieniło się orzecznictwo - sytuacja początkowa stron przed sądem powinna być taka, że sąd zasądza dzieci do przebywania na pewien okres w domu matki i ten sam okres w domu ojca - bez alimentów. Aby zwiększyć/zmniejszyć ilość czasu dla danego rodzica należałoby przed sądem UDOWODNIĆ taką konieczność. Dodatkowo małżonek, który do tej pory więcej zarabiał/pracował, powinien dla równowagi początkowo zabierać dzieci do siebie na dłuższe okresy, aby pozwolić drugiemu rodzicowi rozwinąć się zawodowo. Tylko taki system zatrzyma postępującą falę rozwodów oraz demoralizacji społeczeństwa, ponieważ rozwody przestaną być opłacalne dla kobiet i WYMUSZĄ WYDOROŚLENIE dla mężczyzn. ZMIANA ORZECZNICTWA SĄDÓW RODZINNYCH JEST KLUCZOWA W KWESTII ODBUDOWANIA MORALNOŚCI NASZYCH RODZIN.
Dodano: 2013-11-19 16:47:43
Dodał: ~uuee
Za rozpad rodziny odpowiada POLSKIE PRAWO i POLSKIE SĄDY, które od lat 60-tych DEMORALIZUJĄ kobiety przez stronnicze traktowanie mężczyzn w sprawach rozwodowych. Kobiety to wiedzą, że jakie by nie były, to dostaną i dzieci i alimenty w postaci kasy. Taka perspektywa niestety MOTYWUJE wiele kobiet do rozwodu. W ten sposób kobiety stały się WŁAŚCICIELKAMI DZIECI w rodzinach, a tym samym głowami rodzin - bez parytetów we władzach państwowych powstał w Polsce faktyczny MATRIARCHAT. Doprowadziło to do sytuacji, że za wychowanie kolejnego pokolenia odpowiadają matki. One także odpowiadają za brak wychowania ojcowską ręką zarówno dzieci żyjących w małżeństwach, jak i poza nimi. Wszystkie dzieci powinny być wychowywane zarówno przez matki, jak i ojców. MĘŻCZYŹNI NATOMIAST BOJĄ SIĘ ANGAŻOWAĆ W MAŁŻEŃSTWA CZY TEŻ WYCHOWANIE, bo wiedzą, że przy byle okazji stracą i żonę i dzieci (2/3 pozwów o rozwód składają kobiety). RZĄD POWINIEN ZMIENIĆ
Dodano: 2013-11-19 16:47:02
Dodał: ~uuee
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.