Friedric Bastiat - mistrz reductio ad absurdum

Frédéric Bastiat (1801-1850) to postać, której należy się poczesne miejsce w kronikach ekonomii politycznej. Bastiat, członek The French Liberal, zwolennik leseferyzmu, szkoły ekonomistów, do której... Więcej »

O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

"Państwo opiekuńcze a chrześcijaństwo" - bardzo ważna książka za jedyne 12 zł!

"Państwo opiekuńcze a chrześcijaństwo" to najnowsza pozycja książkowa przygotowana przez Fundację PAFERE. Składają się na nią wystąpienia prelegentów podczas konferencji pod tym samym tytułem, która odbyła się 8 września 2012 roku w Krakowie.

Znajdą w niej Państwo prelekcje znanych naukowców i publicystów, takich m.in. jak: prof. Marek Jan Chodakiewicz, prof. Piotr Jaroszyński, prof. Michał Wojciechowski, red. Stanisław Michalkiewicz, ks. dr Paweł Bortkiewicz czy dr Alejandro A. Chafuen.

Krakowska konferencja sprzed ponad roku cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem publiczności. Sala konferencyjna firmy HERBEWO wypełniona była po brzegi, co zobaczyć można w fotoreportażu, zamieszczonym na naszej stronie. O konferencji pisały również konserwatywne media:

Toksyczna nadopiekuńczość państwa...

Państwo zdecydowanie nadopiekuńcze
Państwo opiekuńcze a chrześcijaństwo
O niemoralności państwa opiekuńczego dyskutowano w Krakowie


Ci z Państwa, którzy wówczas byli z nami w Krakowie, mogą, nabywając książkę, przypomnieć sobie przebieg tamtej konferencji, natomiast ci, którzy nie mogli wówczas na nią przybyć, bądź po raz pierwszy się o niej dowiadują właśnie teraz, mają okazję zapoznać się z tym, o czym w sali HERBEWO, 8 września 2012 roku dyskutowano i jakie podejmowano tematy.

Zachęcamy do zakupu książki w naszym sklepie internetowym za jedyne 12 zł. Warto też pomyśleć czy książka ta nie byłaby idealnym prezentem dla kogoś z naszego otoczenia, chociażby dla proboszcza z naszej parafii, bądź jakiejkolwiek innej osoby.

ZAPRASZAMY DO SKLEPU FUNDACJI PAFERE!

Zamów książkę
Data dodania: 2013-10-16 17:10:33
Artykul przeczytano 2506 razy
 
Artykuł skomentowano 0 razy
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.