Friedric Bastiat - mistrz reductio ad absurdum

Frédéric Bastiat (1801-1850) to postać, której należy się poczesne miejsce w kronikach ekonomii politycznej. Bastiat, członek The French Liberal, zwolennik leseferyzmu, szkoły ekonomistów, do której... Więcej »

O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

Co Ty wiesz o rodzinie?

To nieprawdopodobne, że doczekaliśmy czasów, kiedy to trzeba zalecać poradniki, w których tłumaczy się, czym jest małżeństwo, że to związek kobiety i mężczyzny i że dzieci mogą rozwijać się prawidłowo tylko w takich związkach. Trzeba objaśniać to, co kiedyś było normalne. Podobnie zresztą jest z gospodarką. Socjalizm spowodował i nadal powoduje tak wielkie szkody w ludzkich umysłach, że i w tej dziedzinie mówić trzeba o podstawach.

Ale skupmy się tymczasem na poradniku o rodzinie, gdyż normalna rodzina to także fundament zdrowej gospodarki. Z Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny otrzymaliśmy informację, którą poniżej publikujemy:

*  *  *

W tym roku ulicami ponad 100 polskich miast przeszły Marsze dla Życia i Rodziny. Specjalnie z tej okazji została wydana książka, napisana przez Jacka Pulikowskiego: O małżeństwie i rodzinie.Książka zawiera odpowiedzi na 50 najbardziej nurtujących pytań. To kompendium wiedzy o rodzinie napisane przez świetnego specjalistę do spraw małżeństwa, rodziny, płciowości i relacji między mężczyzną a kobietą.

Czy wiesz na pewno czym jest małżeństwo i rodzina?

Do niedawna było to oczywiste. Dziś musimy wielu młodym ludziom uświadamiać, że tylko małżeństwo kobiety i mężczyzny jest w stanie zagwarantować dzieciom prawidłowy i stabilny rozwój, a normalna rodzina jest fundamentem społeczeństwa i źródłem szczęścia zarówno dla nas samych, jak i dla całego kraju. To właśnie udane życie rodzinne jest gwarantem naszego szczęścia i zadowolenia z życia. Tak myślą ludzie we wszystkich kulturach świata!

Kryzys tożsamości rodziny

Dzisiaj niestety podejmowane są agresywne próby zburzenia tego porządku, poprzez gwałtowne ataki na rodzinę ze strony wpływowych środowisk zainteresowanych promocją seksualnych wynaturzeń, antyrodzinnych lobby, ONZ, organów Unii Europejskiej, a nawet polskiego rządu. Rodzina jest zagrożona przez kulturę śmierci.

To tylko niektóre problemy z jakimi zderzają się dziś polskie rodziny!

W obliczu tak agresywnej ofensywy wrogów tradycyjnej rodziny, potrzebujesz książki, która uporządkuje Twoją wiedzę i podpowie argumenty, dające odpór antyrodzinnej nagonce. Dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw Twoim potrzebom, wydając specjalny rodzinny superporadnik.

Zamów znakomitą książkę O małżeństwie i rodzinie zawierającą odpowiedzi na 50 najbardziej nurtujących pytań.
To kompendium wiedzy o rodzinie napisane przez świetnego specjalistę do spraw małżeństwa, rodziny, płciowości i relacji między mężczyzną a kobietą.

Uwaga!
Jeśli brałeś, bądź będziesz brał udział w Marszu dla Życia i Rodziny możesz dodatkowo otrzymać od nas unikalną pamiątkę z Marszu – Twój imienny certyfikat uczestnictwa!

O autorze: Jacek Pulikowski
Praktyk: mąż z długim stażem, ojciec trójki dzieci
Specjalista: dr inż., wykładowca na Politechnice Poznańskiej i w Studium Rodziny przy Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu
Działacz: od ponad 30 lat zaangażowany w działalność Duszpasterstwa Rodzin, z żoną Jadwigą pomaga małżeństwom w kryzysie i prowadzi kursy przedmałżeńskie
Autor kilkunastu publikacji o tematyce rodzinnej

Uwaga! – pisze przystępnie i z poczuciem humoru :)
Książkę zamówić można na stronie
pamiatkazmarszu.pl...
Data dodania: 2013-06-04 21:00:56
Artykul przeczytano 3277 razy
 
Artykuł skomentowano 1 razy
Dodaj komentarz
Thanks everyone for vniitisg and Tom for writing this post.One reason I love when Tom posts is because he gets people speaking, thinking, and rolling with ideas. I think if a discussion is never started then this is counterproductive because we let things remain the way they are. I have found that technology has actually saved me a lot of time and has been enriching for my students. They are the leaders and I facilitate and watch as they show me how creative they can be. They teach me how they can become responsible for their learning and are motivated to invest time in their learning. One technology I have used that has saved me a lot of time is my Iphone and it is so much easier and portable than carrying a tape recorder, video camera, and cd player in my classroom. These are all things I used to carry around. Also, my students love to search and we do it all the time from my one Iphone! This is one of several examples and I happen to have bought the phone for me so we only have one
Dodano: 2014-05-12 08:58:44
Dodał: ~hMQASkkuX
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.