O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jednostka a społeczeństwo

Niedawno temu pewien mój przyjaciel, który z natury jest filozofem, podzielił się ze mną swoją refleksją: "Historia Stanów to historia walki między jednostką a całym społeczeństwem". Kilka dni... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

Wyniki konkursu MAGISTER PAFERE

Dobiegł końca organizowany przez fundację PAFERE konkurs na najlepsze prace magisterskie z dziedziny ekonomii. Napłynęło do nas wiele bardzo interesujących prac o bardzo różnorodnej tematyce. 
Wybór tych najlepszych okazał się więc bardzo trudny.  Jury nagrodziło trzy najlepsze prace, ale z uwagi  na wysoki poziom konkursu, zamiast dwóch prac organizatorzy konkursu, za zgodą jury konkursu, zdecydowało się wyróżnić aż cztery nadesłane na konkurs prace. Oto nagrodzone prace:  Czytaj więcej... Oficjalna uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień odbędzie się 12 kwietnia (sobota) w Warszawie w ramach organizowanej  wspólnie ze Stowarzyszeniem Koliber konferencji: "Czy to jest kraj dla liberałów?". Przedstawiamy plan imprezy: 12.00 - "Czy to jest kraj dla liberałów?" - dr Robert Gwiazdowski 13.30 - "Magister PAFERE"  - wręczenie nagrody dla autora najlepszej pracy magisterskiej promującej wolny rynek 14.30 - "Czy Polska jest wolnym krajem?"  - red. Maciej Rybiński Sobota, 12 kwietnia, Fundacja Res Publica, ul. Gałczyńskiego 5 w Warszawie.  
Data dodania: 2008-04-07 20:03:08
Artykul przeczytano 1788 razy
 
Artykuł skomentowano 0 razy
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.