Friedric Bastiat - mistrz reductio ad absurdum

Frédéric Bastiat (1801-1850) to postać, której należy się poczesne miejsce w kronikach ekonomii politycznej. Bastiat, członek The French Liberal, zwolennik leseferyzmu, szkoły ekonomistów, do której... Więcej »

O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

Thomas E. Woods - "W obronie zdrowego rozsądku" (książka w PDF do pobrania)

Zgodnie z obietnicą sprzed kilku miesięcy udostępniamy dziś Państwu pełną wersję książki prof. Thomasa E. Woodsa "W obronie zdrowego rozsądku". Książka wydana została w Polsce w 2007 roku, kiedy to prof. Woods gościł w naszym kraju na zaproszenie Fundacji PAFERE.

Zapraszamy do lektury! Pobierz plik...

Thomas E. Woods - "W obronie zdrowego rozsądku"...  (PDF, 7,5 MB)

Data dodania: 2013-03-13 22:07:19
Artykul przeczytano 3877 razy
 
Artykuł skomentowano 1 razy
Dodaj komentarz
This piece was cogent, well-wtirten, and pithy.
Dodano: 2013-05-22 17:16:20
Dodał: ~ldMEVzrDANBiN
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.