Friedric Bastiat - mistrz reductio ad absurdum

Frédéric Bastiat (1801-1850) to postać, której należy się poczesne miejsce w kronikach ekonomii politycznej. Bastiat, członek The French Liberal, zwolennik leseferyzmu, szkoły ekonomistów, do której... Więcej »

O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

Książka najlepszym świątecznym prezentem!

Do Świąt Bożego Narodzenia pozostały jeszcze ponad dwa tygodnie. Wbrew pozorom nie jest to dużo. Dlatego już dziś warto pomyśleć o choinkowym prezencie dla bliskich. Czy może być nim coś lepszego od dobrej książki? A tylko takie można znaleźć w sklepie Fundacji PAFERE. Kupując w nim wspierasz Fundację!

W chwili obecnej mamy w ofercie 25 tytułów książkowych. Są wśród nich dzieła Frederica Bastiata, Alejandro Chafuena, Henry Hazlitta, Lawrence W. Reeda, Ludwiga von Misesa czy prof. Michała Wojciechowskiego. Autorów tych nie trzeba zbytnio rekomendować sympatykom naszej Fundacji czy innym zwolennikom wolnej gospodarki. Wciąż jest do kupienia słynny "Fałsz politycznych frazesów", czyli zbiór esejów poświęconych obalaniu mitów przedstawiających kapitalizm w nieprawdziwym świetle.

Nie ma co czekać! Już teraz zajrzyj do naszego sklepu, by zamówić książkę na prezent!

Data dodania: 2012-12-05 16:17:41
Artykul przeczytano 1755 razy
 
Artykuł skomentowano 1 razy
Dodaj komentarz
Thanks for spenidng time on the computer (writing) so others don't have to.
Dodano: 2013-05-20 23:33:14
Dodał: ~gpJJCbPDGLvFFF
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.