Friedric Bastiat - mistrz reductio ad absurdum

Frédéric Bastiat (1801-1850) to postać, której należy się poczesne miejsce w kronikach ekonomii politycznej. Bastiat, członek The French Liberal, zwolennik leseferyzmu, szkoły ekonomistów, do której... Więcej »

O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

Dr Alejandro Chafuen dla "Rzeczpospolitej"

Prezes Fundacji Atlas, dr Alejadro Chafuen, który gościł w Polsce w dniach 8-9 września 2012 na zaproszenie Fundacji PAFERE, udzielił wywiadu dziennikowi "Rzeczpospolita", w którym mówi m.in. na temat kryzysu w Stanach Zjednoczonych. Wywiad ukazał się 15 października 2012 roku.


"(...) Obecny system, czyli kapitalizm kolesiów, podobnie jak komunizm, wpływa negatywnie na ludzi, bo wysyła złe bodźce, zmuszające do błędów w gospodarce. Uciążliwe i niejasne przepisy, źle ukierunkowane interwencje, mogą stworzyć szansę patologiom (...)" - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" dr Alejandro Chafuen.

Przeczytaj całość, klikając na zdjęcie.Data dodania: 2012-10-15 14:41:54
Artykul przeczytano 1904 razy
 
Artykuł skomentowano 1 razy
Dodaj komentarz
About six months ago, I had the honor and pilvriege of connecting with Joe Mazza through the wonderful world of Twitter. As I started exploring the power of Twitter it quickly became apparent that Joe was (and continues to be) a cutting edge Connected Educator who uses social media to personalize his own professional development and strengthen the connections between school and home, which are both extremely important to me. Through his tweets, blog posts and comments, Joe reminded me of the importance of my role as Lead Learner in my elementary school where I have been principal for five years. Furthermore, through the facilitation of the weekly #ptchat conversations, Joe, and the many participants of this important weekly chat, have provided me with an abundance of ideas on how to enhance and strengthen the connections between home and school in our daily efforts to do what is in the best interest of children. I recently had the opportunity to meet Joe as part of our doctoral studi
Dodano: 2013-09-14 15:45:35
Dodał: ~vxO8JqB2Tfs
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.