Gość PAFERE: dr Zdzisław Gromada, zafascynowany demokracją bezpośrednią

Niedawno opisaliśmy na naszym portalu historię walki p. Zdzisława Gromady o zmianę systemu politycznego w Polsce. Przypomnijmy - Zdzisław Gromada wystąpił na początku br. do Senatu i Prezydenta RP z petycją... Więcej »

Skąd się biorą marne efekty zarządzania majątkiem publicznym? (cz.1)

"Kontrola jakości zarządzania majątkiem publicznym w Polsce ogranicza się głównie do mnożenia procedur biurokratycznych takich jak przetargi, zasady przyznawania dotacji, konieczność przestrzegania... Więcej »

Stefan Oleszczuk: "Wszyscy musimy się angażować w sprawy publiczne!"

"Państwem czy samorządem należy gospodarować w taki sposób jakby to było nasze własne gospodarstwo. Jeśli dziedziczymy po dziadku zadłużony majątek, co najpierw powinniśmy zrobić? Posadzić kwiatki... Więcej »

Reprywatyzacja tylko 20-procentowa i nie w naturze

Rząd Prawa i Sprawiedliwości nosi się z zamiarem uregulowania sprawy reprywatyzacji raz na zawsze. Jest to zaniechanie III RP, które wydawać by się mogło, że, kto jak to - ale odwołujący się do nauki... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

To nie z życzliwości rzeźnika, właściciela browaru czy bankiera możemy spodziewać się obiadu, ale z ich troski o własny interes
Adam Smith

PAFERE Liberty Weekend 2012. Program

Tegoroczna konferencja PAFERE Liberty Weekend odbędzie się w dniach 19 - 21 października 2012 roku w Łodzi. Zapraszamy do zapoznania się z programem tegorocznego PLW.

Konferencja PAFERE LIBERTY WEEKEND 2012,
Łódź, 19-21 października 2012,
Grand Hotel ul. Piotrkowska 72
"Europa poza Unią?
Przyszłość gospodarcza Starego Kontynentu".


Piatek, 19 października

Godz. 16:00-20:00 Przyjazd i zakwaterowanie w hotelu

Godz. 19:00-20:00 Kolacja

Godz. 20:00-21:00 Przywitanie gości oraz pokaz filmu

Godz. 21:00-21:30 Dyskusja

Godz. 21:30-23:00 Wieczorne Polaków rozmowy


Sobota, 20 października

Godz. 7:00-9:30 Śniadanie (rejestracja od godz. 8:30).

Godz. 10:00-10:20 Oficjalne otwarcie konferencji, podziękowanie dla sponsorów


Część I: Od strefy wolnego handlu do superpaństwa

Godz. 10:20-11:00 Wykład numer I (prof. Grzegorz Kucharczyk Od strefy wolnego handlu do superpaństwa)

Godz. 11:00-11:40 Wykład numer II (Ireneusz Jabłoński, członek zarządu Centrum im. Adama Smitha – Osiem lat obecności Polski w UE: sukces czy rozczarowanie?)

Godz. 11:40-12:20 Wykład numer III (Dr Piotr Naimski, Zagrożenia i wyzwania dla Polski w Unii Europejskiej)

Godz. 12:30-13:00 Przerwa kawowa

Godz. 13:40-15:00 Panel dyskusyjny (prowadzenie: prof. Witold Kwaśnicki) W panelu wezmą udział prelegenci z I części konferencji.

Godz. 15:00-16:00 Przerwa obiadowa 

 

Część II Sukcesy polskiej przedsiębiorczości (część przygotowana przez Fundację Aurea Libertas)


Godz. 16:00-16:30 dr hab. Dawid Stawski Łódź – Ziemia Obiecana dla rozwoju przedsiębiorczości

Godz. 16:30-17:00 Andrzej Walczak, Grupa Atlas – Budowanie silnej firmy w Polsce

Godz. 17:00-17:30 Andrzej BarańskiSpecyfika firmy rodzinnej we współczesnej gospodarce

Godz. 17:30-18:00 Przerwa kawowa

Godz. 18:00-19:30 Panel dyskusyjny: Polska przedsiębiorczość kontra system biurokratyczny, czyli co zrobić, żeby było lepiej.

W panelu wezmą udział:

Andrzej Barański (PAFERE, Inicjatywa Firm Rodzinnych), Piotr Lisiecki (wiceprezes Polskiej Izby Hodowców Drobiu i Pasz),Janusz Kenic (ekspert Krajowej Izby Gospodarczej).

Godz. 19:30-20:30 Przerwa

Godz. 20:30-24:00 Bankiet


Niedziela, 21 października

Godz. 8:00-9:00 Śniadanie

Godz. 9:00-9:30 Prezentacja Fundacji PAFERE 2011-2012 – Paweł Toboła-Pertkiewicz


Część III

Godz. 9:30-10:15 Wykład numer I. Damian KotQuo vadis EBC?

Godz. 10:15-11:00 Wykład numer 2. Dr Paweł Dąbrowski - Zatrute jabłko przedsiębiorczości biurokratycznej

Godz. 11:00-11:45 Wykład numer III Dr Przemysław Żurawski vel GrajewskiKryzys strefy euro jako katalizator procesu erozji integracji europejskiej

11:45-12:15 Przerwa kawowa

12:15-13:00 Wykład numer IV Dr Rafał WójcikowskiPrzyszłość Europy w kontekście nadchodzących zmian demograficznych gospodarczych i technologicznych

13:00-14:30 Panel dyskusyjny – Szanse dla wolności we współczesnej Europie. Udział w panelu przedstawicieli wolnorynkowych NGO: KoLiber (Seweryn Szwarocki), Instytut Misesa (Witold Falkowski), PAFERE, Fundacja Aurea Libertas (dr Konrad Hennig).

14:30 Zakończenie konferencji

14:30-15:30 Obiad

Warunki udziału w konferencji PLW 2012:
1 nocleg:
(w cenie zawiera się pełna opłata konferencyjna wraz z kompletem materiałów konferencyjnych, udziałem w bankiecie i wyżywieniem przez sobotę i niedzielę oraz jeden nocleg)
1 osoba w pokoju dwuosobowym – 299 zł
1 osoba w pokoju jednoosobowym – 399 zł
2 osoby – 549 zł

2 noclegi:
(w cenie zawiera się pełna opłata konferencyjna wraz z kompletem materiałów konferencyjnych, udziałem w bankiecie i wyżywieniem przez sobotę i niedzielę oraz dwa noclegi)
1 osoba w pokoju dwuosobowym – 499 zł
1 osoba w pokoju jednoosobowym – 599 zł
2 osoby – 699 zł

bez noclegu:
- Zamawiam udział w konferencji bez noclegu – 199 zł (w opłacie jest udział w konferencji jednej osoby wraz z kompletem materiałów konferencyjnych, dwa obiady oraz udział w sobotnim bankiecie).
- Jestem osobą poniżej 25 roku życia – 150 zł (w opłacie zawarty jest udział w konferencji jednej osoby wraz z kompletem materiałów konferencyjnych, dwa obiady oraz udział w sobotnim bankiecie).
- Zamawiam udział w samej konferencji, bez bankietu - 99,00 zł (w cenie jest udział w całej konferencji w sobotę i niedzielę bez sobotniego bankietu)
- zamawiam udział w konferencji bez noclegu, bez bankietu i niedzielnego obiadu - 70 zł (w cenie zawiera się komplet materiałów konferencyjnych).


Spotkajmy się w Łodzi!...
Zarejestruj się...
Oferta sponsorska...

Patronat medialny:


*  *  *

Biogramy prelegentów:

Grzegorz Kucharczyk (ur. 1969) –  dr hab., prof. IH PAN, kierownik Pracowni Historii Niemiec i Stosunków Polsko-Niemieckich IH PAN, członek Rady Naukowej Instytutu Historii PAN; wykłada historię polskiej myśli politycznej, historię propagandy oraz dzieje Polski w XX wieku na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Autor wielu książek oraz stały komentator życia polityczno-społecznego w polskiej prasie.

Piotr Naimski
(ur. 1951) -  polski polityk, biochemik, nauczyciel akademicki, działacz opozycji w okresie PRL wielokrotnie aresztowany i więziony, publicysta, były wiceminister gospodarki, poseł na Sejm VII kadencji. W 1992 kierował Urzędem Ochrony Państwa. Brał udział w realizacji uchwały sejmowej wzywającej rząd do ujawnienia współpracowników Służby Bezpieczeństwa. W latach 2005 - 2007 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki odpowiedzialnym za bezpieczeństwo dostaw surowców energetycznych do Polski. W 2008 został doradcą szefa BBN i członkiem Zespołu ds. Bezpieczeństwa Energetycznego w Kancelarii Prezydenta RP. Po śmierci Lecha Kaczyńskiego zrezygnował z tych funkcji. Później został doradcą w konserwatywnym think tanku New Direction utworzonym w Brukseli przez grupę Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

Dr Przemysław Żurawski vel Grajewski (ur. 1963) - adiunkt na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego członek Instytutu Europejskiego w Łodzi. W roku 1992 pracownik Biura Ministra Obrony Narodowej ds. Planowania Polityki Obronnej, a w latach 1995-1996 Biura Pełnomocnika Rządu ds. Integracji Europejskiej i Pomocy Zagranicznej. W latach 2005-2006 ekspert frakcji EPL-ED (chadecji) w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Od 2006 wykładowca (visiting professor) białoruskiego Europejskiego Uniwersytetu Humanistycznego na emigracji w Wilnie. Publikuje m.in. w "Naszym Dzienniku".

Prof. Witold Kwaśnicki - pracuje w Instytucie Nauk Ekonomicznych na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego (jest kierownikiem Zakładu Ogólnej Teorii Ekonomii). Obecnie jest prezesem Oddziału Wrocławskiego Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Doradca Fundacji PAFERE. Jest inżynierem i ekonomistą z wykształcenia oraz liberałem i ‘wolnorynkowcem’ z przekonania.

Dr Paweł Dąbrowski
- Ma ponad dwadzieścia lat doświadczenia w doradztwie, szkoleniach i prowadzeniu własnego biznesu. Był założycielem i dyrektorem Centrum Negocjacji Konfederacji Pracodawców Polskich. Wykładał na Uniwersytecie Warszawskim oraz na przodujących uniwersytetach w Melbourne: Monash i Swinburne. Opublikował książkę ,,Praktyczna Teoria Negocjacji” (dwa wydania), ponad pięćdziesiąt artykułów , opracował analizy dla rządu Wiktoriańskiego (Australia). Paweł J. Dąbrowski jest doktorem zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego i magistrem matematyki, ukończył Podyplomowe Studia Pedagogiki Twórczości, uzyskał Podyplomowy Certyfikat Księgowości na uniwersytecie Swinburne (Melbourne), ukończył szereg kursów trenerskich i doradczych.

Damian Kot - Ekspert fundacji PAFERE. Od 10 lat związany z branżą finansową. Doświadczenie w leasingu, doradztwie finansowym, bankowości uniwersalnej, hipotecznej (w tym na stanowisku skarbnika banku). Specjalista w zakresie zarządzania ryzykami finansowymi. Obecnie związany z jednym z wiodących banków, gdzie zajmuje się tematyką produktów i procesów rynków finansowych.

Dr Rafał Wójcikowski - Fundator i Prezes fundacji Aurea Libertas – wieloletni wykładowca akademicki w dziedzinie zarządzania i rachunkowości, pracownik naukowy Uniwersytetu Łódzkiego, organizator sympozjów i konferencji o charakterze naukowym, popularnonaukowym oraz społecznym. Ekspert Centrum Analiz Regulacyjnych Fundacji Republikańskiej.

Dr hab. Dawid Stawski - adiunkt na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej, doktor nauk technicznych, współpracownik norweskiego Uniwersytetu Agder, oraz Instytutu Badań Polimerów im. Leibniza w Dreźnie, autor bądź współautor 28 publikacji naukowych. Ponadto redaktor naczelny lokalnego miesięcznika „Co Słychać w Andrzejowie”.

Janusz Kenic - oficer pożarnictwa, działacz opozycji demokratycznej w PRL (Ruch, Ruch Obrony Praw Człowieka i Obywatela, Chrześcijańska Służba Wyzwolenia Narodów). Współzałożyciel NSZZ Solidarność “Ziemia Łódzka”. Przez 13 lat prowadził działalność gospodarczą w Szwecji, a obecnie w Polsce. Członek Rady Krajowej Izby Gospodarczej i Wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Łodzi.

Dr Konrad Hennig - absolwent Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego, doktor nauk politycznych w specjalności historia idei. Specjalizuje się w zagadnieniach społecznej odpowiedzialności biznesu i komunikacji wewnętrznej przedsiębiorstw. Prowadził badania z zakresu uwarunkowań organizacji życia społecznego i gospodarczego. Pracował jako manager jednostki szkoleniowej, organizator szkoleń i imprez turystycznych w organizacji pozarządowej oraz biurze podróży, obecnie zaś na stanowisku operacyjnym w międzynarodowej korporacji. Koordynuje prace zespołu ekspertów Fundacji Aurea Libertas, a także współpracuje z Centrum Analiz Fundacji Republikańskiej. Prowadzi społecznościowy portal osiedlowy radogoszcz.pl. Przez lata związany z łódzkim oddziałem Stowarzyszenia Koliber.Data dodania: 2012-10-02 17:13:38
Artykul przeczytano 7141 razy
 
Artykuł skomentowano 2 razy
Dodaj komentarz
This intorucdes a pleasingly rational point of view.
Dodano: 2012-11-27 10:31:34
Dodał: ~VlnNsAaLcl
Ostatnio terminy zebrań sptkoań i biegf3w specjalnie pode mnie: tym razem będę w Gf3rach Stołowych. Przy okazji trzymajcie kciuki. Zwłaszcza za temperaturę (niską) bo to może być samobf3jstwo na raty za własne pieniądze )))
Dodano: 2012-11-27 09:26:42
Dodał: ~XStKgFIo
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.