Grzegorz Braun o PAFERE: "To fundacja z kosmosu!"

Obchodzone niedawno X-lecie Fundacji PAFERE było m.in. świetną okazją do rozważań nie tylko nad tym, co dotąd udało się Fundacji osiągnąć, ale także do zastanowienia się nad tym, co dalej. Zachęcamy do... Więcej »

Jak ludzkie obyczaje ulegają deprawacji

Kiedy przed dwustu laty pisano Konstytucję Stanów Zjednoczonych, miała ona stać się przewodnikiem dla amerykańskiego eksperymentu wolności. W dzisiejszym społeczeństwie bardzo trudno jest jednak rozpoznać... Więcej »

Włosi otwierają rynek aptek

Włosi otwierają rynek aptek. Zauważyli, że regulacje dławią gospodarkę, która wpada w stagnację, a klienci płacąc więcej za towary i usługi. A jeszcze nie tak dawno jednym z argumentów PiSu za wprowadzeniem... Więcej »

Dylemat samarytanina

Wszyscy ci, którzy wspierają różne cele charytatywne lub gdy organizują charytatywną pomoc winni zadać sobie następujące pytanie: czy to co robię naprawdę pomaga ubogim czy też raczej utrzymuje ich w... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Twierdzę, że naród, który próbuje dojść do dobrobytu poprzez nakładanie podatków na samego siebie przypomina człowieka, który stoi w wiadrze i próbuje podnieść je za uchwyt
Winston Churchill

PAFERE Liberty Weekend 2012. Program

Tegoroczna konferencja PAFERE Liberty Weekend odbędzie się w dniach 19 - 21 października 2012 roku w Łodzi. Zapraszamy do zapoznania się z programem tegorocznego PLW.

Konferencja PAFERE LIBERTY WEEKEND 2012,
Łódź, 19-21 października 2012,
Grand Hotel ul. Piotrkowska 72
"Europa poza Unią?
Przyszłość gospodarcza Starego Kontynentu".


Piatek, 19 października

Godz. 16:00-20:00 Przyjazd i zakwaterowanie w hotelu

Godz. 19:00-20:00 Kolacja

Godz. 20:00-21:00 Przywitanie gości oraz pokaz filmu

Godz. 21:00-21:30 Dyskusja

Godz. 21:30-23:00 Wieczorne Polaków rozmowy


Sobota, 20 października

Godz. 7:00-9:30 Śniadanie (rejestracja od godz. 8:30).

Godz. 10:00-10:20 Oficjalne otwarcie konferencji, podziękowanie dla sponsorów


Część I: Od strefy wolnego handlu do superpaństwa

Godz. 10:20-11:00 Wykład numer I (prof. Grzegorz Kucharczyk Od strefy wolnego handlu do superpaństwa)

Godz. 11:00-11:40 Wykład numer II (Ireneusz Jabłoński, członek zarządu Centrum im. Adama Smitha – Osiem lat obecności Polski w UE: sukces czy rozczarowanie?)

Godz. 11:40-12:20 Wykład numer III (Dr Piotr Naimski, Zagrożenia i wyzwania dla Polski w Unii Europejskiej)

Godz. 12:30-13:00 Przerwa kawowa

Godz. 13:40-15:00 Panel dyskusyjny (prowadzenie: prof. Witold Kwaśnicki) W panelu wezmą udział prelegenci z I części konferencji.

Godz. 15:00-16:00 Przerwa obiadowa 

 

Część II Sukcesy polskiej przedsiębiorczości (część przygotowana przez Fundację Aurea Libertas)


Godz. 16:00-16:30 dr hab. Dawid Stawski Łódź – Ziemia Obiecana dla rozwoju przedsiębiorczości

Godz. 16:30-17:00 Andrzej Walczak, Grupa Atlas – Budowanie silnej firmy w Polsce

Godz. 17:00-17:30 Andrzej BarańskiSpecyfika firmy rodzinnej we współczesnej gospodarce

Godz. 17:30-18:00 Przerwa kawowa

Godz. 18:00-19:30 Panel dyskusyjny: Polska przedsiębiorczość kontra system biurokratyczny, czyli co zrobić, żeby było lepiej.

W panelu wezmą udział:

Andrzej Barański (PAFERE, Inicjatywa Firm Rodzinnych), Piotr Lisiecki (wiceprezes Polskiej Izby Hodowców Drobiu i Pasz),Janusz Kenic (ekspert Krajowej Izby Gospodarczej).

Godz. 19:30-20:30 Przerwa

Godz. 20:30-24:00 Bankiet


Niedziela, 21 października

Godz. 8:00-9:00 Śniadanie

Godz. 9:00-9:30 Prezentacja Fundacji PAFERE 2011-2012 – Paweł Toboła-Pertkiewicz


Część III

Godz. 9:30-10:15 Wykład numer I. Damian KotQuo vadis EBC?

Godz. 10:15-11:00 Wykład numer 2. Dr Paweł Dąbrowski - Zatrute jabłko przedsiębiorczości biurokratycznej

Godz. 11:00-11:45 Wykład numer III Dr Przemysław Żurawski vel GrajewskiKryzys strefy euro jako katalizator procesu erozji integracji europejskiej

11:45-12:15 Przerwa kawowa

12:15-13:00 Wykład numer IV Dr Rafał WójcikowskiPrzyszłość Europy w kontekście nadchodzących zmian demograficznych gospodarczych i technologicznych

13:00-14:30 Panel dyskusyjny – Szanse dla wolności we współczesnej Europie. Udział w panelu przedstawicieli wolnorynkowych NGO: KoLiber (Seweryn Szwarocki), Instytut Misesa (Witold Falkowski), PAFERE, Fundacja Aurea Libertas (dr Konrad Hennig).

14:30 Zakończenie konferencji

14:30-15:30 Obiad

Warunki udziału w konferencji PLW 2012:
1 nocleg:
(w cenie zawiera się pełna opłata konferencyjna wraz z kompletem materiałów konferencyjnych, udziałem w bankiecie i wyżywieniem przez sobotę i niedzielę oraz jeden nocleg)
1 osoba w pokoju dwuosobowym – 299 zł
1 osoba w pokoju jednoosobowym – 399 zł
2 osoby – 549 zł

2 noclegi:
(w cenie zawiera się pełna opłata konferencyjna wraz z kompletem materiałów konferencyjnych, udziałem w bankiecie i wyżywieniem przez sobotę i niedzielę oraz dwa noclegi)
1 osoba w pokoju dwuosobowym – 499 zł
1 osoba w pokoju jednoosobowym – 599 zł
2 osoby – 699 zł

bez noclegu:
- Zamawiam udział w konferencji bez noclegu – 199 zł (w opłacie jest udział w konferencji jednej osoby wraz z kompletem materiałów konferencyjnych, dwa obiady oraz udział w sobotnim bankiecie).
- Jestem osobą poniżej 25 roku życia – 150 zł (w opłacie zawarty jest udział w konferencji jednej osoby wraz z kompletem materiałów konferencyjnych, dwa obiady oraz udział w sobotnim bankiecie).
- Zamawiam udział w samej konferencji, bez bankietu - 99,00 zł (w cenie jest udział w całej konferencji w sobotę i niedzielę bez sobotniego bankietu)
- zamawiam udział w konferencji bez noclegu, bez bankietu i niedzielnego obiadu - 70 zł (w cenie zawiera się komplet materiałów konferencyjnych).


Spotkajmy się w Łodzi!...
Zarejestruj się...
Oferta sponsorska...

Patronat medialny:


*  *  *

Biogramy prelegentów:

Grzegorz Kucharczyk (ur. 1969) –  dr hab., prof. IH PAN, kierownik Pracowni Historii Niemiec i Stosunków Polsko-Niemieckich IH PAN, członek Rady Naukowej Instytutu Historii PAN; wykłada historię polskiej myśli politycznej, historię propagandy oraz dzieje Polski w XX wieku na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Autor wielu książek oraz stały komentator życia polityczno-społecznego w polskiej prasie.

Piotr Naimski
(ur. 1951) -  polski polityk, biochemik, nauczyciel akademicki, działacz opozycji w okresie PRL wielokrotnie aresztowany i więziony, publicysta, były wiceminister gospodarki, poseł na Sejm VII kadencji. W 1992 kierował Urzędem Ochrony Państwa. Brał udział w realizacji uchwały sejmowej wzywającej rząd do ujawnienia współpracowników Służby Bezpieczeństwa. W latach 2005 - 2007 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki odpowiedzialnym za bezpieczeństwo dostaw surowców energetycznych do Polski. W 2008 został doradcą szefa BBN i członkiem Zespołu ds. Bezpieczeństwa Energetycznego w Kancelarii Prezydenta RP. Po śmierci Lecha Kaczyńskiego zrezygnował z tych funkcji. Później został doradcą w konserwatywnym think tanku New Direction utworzonym w Brukseli przez grupę Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

Dr Przemysław Żurawski vel Grajewski (ur. 1963) - adiunkt na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego członek Instytutu Europejskiego w Łodzi. W roku 1992 pracownik Biura Ministra Obrony Narodowej ds. Planowania Polityki Obronnej, a w latach 1995-1996 Biura Pełnomocnika Rządu ds. Integracji Europejskiej i Pomocy Zagranicznej. W latach 2005-2006 ekspert frakcji EPL-ED (chadecji) w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Od 2006 wykładowca (visiting professor) białoruskiego Europejskiego Uniwersytetu Humanistycznego na emigracji w Wilnie. Publikuje m.in. w "Naszym Dzienniku".

Prof. Witold Kwaśnicki - pracuje w Instytucie Nauk Ekonomicznych na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego (jest kierownikiem Zakładu Ogólnej Teorii Ekonomii). Obecnie jest prezesem Oddziału Wrocławskiego Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Doradca Fundacji PAFERE. Jest inżynierem i ekonomistą z wykształcenia oraz liberałem i ‘wolnorynkowcem’ z przekonania.

Dr Paweł Dąbrowski
- Ma ponad dwadzieścia lat doświadczenia w doradztwie, szkoleniach i prowadzeniu własnego biznesu. Był założycielem i dyrektorem Centrum Negocjacji Konfederacji Pracodawców Polskich. Wykładał na Uniwersytecie Warszawskim oraz na przodujących uniwersytetach w Melbourne: Monash i Swinburne. Opublikował książkę ,,Praktyczna Teoria Negocjacji” (dwa wydania), ponad pięćdziesiąt artykułów , opracował analizy dla rządu Wiktoriańskiego (Australia). Paweł J. Dąbrowski jest doktorem zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego i magistrem matematyki, ukończył Podyplomowe Studia Pedagogiki Twórczości, uzyskał Podyplomowy Certyfikat Księgowości na uniwersytecie Swinburne (Melbourne), ukończył szereg kursów trenerskich i doradczych.

Damian Kot - Ekspert fundacji PAFERE. Od 10 lat związany z branżą finansową. Doświadczenie w leasingu, doradztwie finansowym, bankowości uniwersalnej, hipotecznej (w tym na stanowisku skarbnika banku). Specjalista w zakresie zarządzania ryzykami finansowymi. Obecnie związany z jednym z wiodących banków, gdzie zajmuje się tematyką produktów i procesów rynków finansowych.

Dr Rafał Wójcikowski - Fundator i Prezes fundacji Aurea Libertas – wieloletni wykładowca akademicki w dziedzinie zarządzania i rachunkowości, pracownik naukowy Uniwersytetu Łódzkiego, organizator sympozjów i konferencji o charakterze naukowym, popularnonaukowym oraz społecznym. Ekspert Centrum Analiz Regulacyjnych Fundacji Republikańskiej.

Dr hab. Dawid Stawski - adiunkt na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej, doktor nauk technicznych, współpracownik norweskiego Uniwersytetu Agder, oraz Instytutu Badań Polimerów im. Leibniza w Dreźnie, autor bądź współautor 28 publikacji naukowych. Ponadto redaktor naczelny lokalnego miesięcznika „Co Słychać w Andrzejowie”.

Janusz Kenic - oficer pożarnictwa, działacz opozycji demokratycznej w PRL (Ruch, Ruch Obrony Praw Człowieka i Obywatela, Chrześcijańska Służba Wyzwolenia Narodów). Współzałożyciel NSZZ Solidarność “Ziemia Łódzka”. Przez 13 lat prowadził działalność gospodarczą w Szwecji, a obecnie w Polsce. Członek Rady Krajowej Izby Gospodarczej i Wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Łodzi.

Dr Konrad Hennig - absolwent Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego, doktor nauk politycznych w specjalności historia idei. Specjalizuje się w zagadnieniach społecznej odpowiedzialności biznesu i komunikacji wewnętrznej przedsiębiorstw. Prowadził badania z zakresu uwarunkowań organizacji życia społecznego i gospodarczego. Pracował jako manager jednostki szkoleniowej, organizator szkoleń i imprez turystycznych w organizacji pozarządowej oraz biurze podróży, obecnie zaś na stanowisku operacyjnym w międzynarodowej korporacji. Koordynuje prace zespołu ekspertów Fundacji Aurea Libertas, a także współpracuje z Centrum Analiz Fundacji Republikańskiej. Prowadzi społecznościowy portal osiedlowy radogoszcz.pl. Przez lata związany z łódzkim oddziałem Stowarzyszenia Koliber.Data dodania: 2012-10-02 17:13:38
Artykul przeczytano 6977 razy
 
Artykuł skomentowano 2 razy
Dodaj komentarz
This intorucdes a pleasingly rational point of view.
Dodano: 2012-11-27 10:31:34
Dodał: ~VlnNsAaLcl
Ostatnio terminy zebrań sptkoań i biegf3w specjalnie pode mnie: tym razem będę w Gf3rach Stołowych. Przy okazji trzymajcie kciuki. Zwłaszcza za temperaturę (niską) bo to może być samobf3jstwo na raty za własne pieniądze )))
Dodano: 2012-11-27 09:26:42
Dodał: ~XStKgFIo
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.