O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jednostka a społeczeństwo

Niedawno temu pewien mój przyjaciel, który z natury jest filozofem, podzielił się ze mną swoją refleksją: "Historia Stanów to historia walki między jednostką a całym społeczeństwem". Kilka dni... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

Wyniki konkursu "List do rządzących"

Pragniemy z przyjemnością poinformować, że Jury konkursu PAFERE "List do rządzących - jak zwiększyć zakres wolności gospodarczej w Polsce" wyłoniło jego zwycięzców.

Członkowie Jury, Panowie: profesor Henryk Krzyżanowski, Jan Wojciech Kubań oraz Krzysztof Zawitkowski podkreślali, że tematy wyróżnionych prac zostały przez zwycięzców ujęte oryginalnie.

Pierwsze miejsce zdobył Rafał Dostatni z Tarczyna. Drugie miejsce zajął Maciej Aureliusz Zapolski z Jeleniej Góry. Trzecie miejsce Jury przyznało Marcie Nowickiej ze Świekatowa, natomiast autorem pracy wyróżnionej został Mateusz Teska ze Szczańca. Serdecznie gratulujemy!

Przypominamy, że wszystkie nagrodzone osoby otrzymają od Fundacji PAFERE zestaw 10 książek o tematyce wolnorynkowej oraz pamiątkowe dyplomy. Ponadto, nagroda za pierwsze miejsce to 500 zł oraz publikacja pracy w najbliższym numerze biuletynu Fundacji "IDEE".

Dziękujemy nagrodzonym autorom za zainteresowanie konkursem, trud włożony w pisanie, a Członkom Jury za wnikliwe oceny i uwagi.

A oto nagrodzone listy:

1. miejsce - Rafał Dostatni

2. miejsce - Maciej Aureliusz Zapolski

3. miejsce - Marta Nowicka


Wyróżnienie - Mateusz TeskaTomasz Tokarski


Data dodania: 2012-05-23 14:26:18
Artykul przeczytano 3305 razy
 
Artykuł skomentowano 2 razy
Dodaj komentarz
We are family! (Sister Sledge hit 1979) is the first thing that came to mind reiandg your personal metaphor. We are definitely a web of interconnected minds and I am so fortunate to be a part of this wonderful family.
Dodano: 2015-10-23 08:25:48
Dodał: ~bezqIKRLTE
Kreciu nie stresuj się tak bo to nedrizowo Ujmij sobie czerwonego na monitorze i będzie wszystko OK.Może być sepia a właściwie to jest sepia czarno biała nowy kierunek w fotografii be.jot, wielkość liter była celowo tak dobrana dlatego, że knocika czarno białe jest bardziej czarno białe niż moje czarno białę, ktf3re jak się okazało nie jest wcale czarno białe
Dodano: 2012-09-25 19:55:21
Dodał: ~gMjNgoYSppR
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.