Friedric Bastiat - mistrz reductio ad absurdum

Frédéric Bastiat (1801-1850) to postać, której należy się poczesne miejsce w kronikach ekonomii politycznej. Bastiat, członek The French Liberal, zwolennik leseferyzmu, szkoły ekonomistów, do której... Więcej »

O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

Episkopat Polski - "W trosce o człowieka i dobro wspólne"

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z konferencji jaka odbyła się 29 marca 2012 roku w siedzibie Episkopatu Polski. Jej motywem przewodnim była prezentacja dokumentu Konferencji Episkopatu Polski pt.: "W trosce o człowieka i dobro wspólne".

W panelu wzięli udział: Marcin Przeciszewski z Katolickiej Agencji Informacyjnej (moderator), biskup Józef Kupny, Przewodniczący Rady ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski, profesor Aniela Dylus, Dyrektor Instytutu Politologii UKSW, profesor Adam Glapiński z Katedry Myśli Ekonomicznej SGH oraz członek Rady Polityki Pieniężnej, doktor Sławomir Sowiński, adiunkt w Katedrze Historii Doktryn i Myśli Politycznej Instytutu Politologii UKSW oraz redaktor Krzysztof Skowroński, dziennikarz i publicysta.

Szczególną uwagę zwracamy zwłaszcza na polemikę pomiędzy panami: Adamem Glapińskim a red. Krzysztofem Skowrońskim. Bardzo dobrze widać
w tej polemice różnice w podejściu do określonego problemu ekonomisty teoretyka, który niewiele miał do czynienia z realnym biznesem, a właściciela prywatnego radia.

Relację przygotował Tomasz Tokarski.

Data dodania: 2012-04-01 16:27:02
Artykul przeczytano 2384 razy
 
Artykuł skomentowano 2 razy
Dodaj komentarz
Fajny moment, trochę szdkoa tej pani z lewej chociaż sam nie wiem Pozdrawiam z Ełku.Dobre / Słabe 0 0
Dodano: 2012-05-01 13:31:48
Dodał: ~QHlUhUaeEZhpvxQTyi
ludzie tych farmazonów co gada "prof/etatysta glapiński nie da się słuchać .....józef stalin też chciał dobrze :-)
Dodano: 2012-04-08 15:40:24
Dodał: ~antykwach
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.