Friedric Bastiat - mistrz reductio ad absurdum

Frédéric Bastiat (1801-1850) to postać, której należy się poczesne miejsce w kronikach ekonomii politycznej. Bastiat, członek The French Liberal, zwolennik leseferyzmu, szkoły ekonomistów, do której... Więcej »

O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

Thomas DiLorenzo: Jak kapitalizm zbudował Amerykę

Na naszym portalu uruchomiliśmy właśnie dział "Zeszyty edukacyjne PAFERE". Na początek proponujemy Państwu tekst Thomasa DiLorenzo "Jak kapitalizm zbudował Amerykę" w przekładzie Rafała Rudowskiego.

Prof. Thomas DiLorenzo jest ekonomistą związanym m.in. z Instytutem Misesa w USA. W 2010 roku był gościem Fundacji PAFERE podczas krakowskiego PAFERE Liberty Weekend.

Pobierz tekst Thomasa DiLorenzo...  (pdf)
Data dodania: 2012-03-07 13:59:01
Artykul przeczytano 3557 razy
 
Artykuł skomentowano 1 razy
Dodaj komentarz
Thanks, Lori. I'm strongly in the camp with you that beelives that intimacy is one of the most critical ingredients for the long term health and wellbeing of a marriage. It does require attention to and communication with your spouse to maintain an atmosphere of intimacy in all its forms, but it's well worth the investment in the dividends it pays!PS Coincidently I had a post prepared for today reviewing your great blog and adding you to my marriage blog roll before I knew you were going to do this post. You can see it at:
Dodano: 2012-03-20 06:16:52
Dodał: ~eCGEspfEZtC
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.