O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jednostka a społeczeństwo

Niedawno temu pewien mój przyjaciel, który z natury jest filozofem, podzielił się ze mną swoją refleksją: "Historia Stanów to historia walki między jednostką a całym społeczeństwem". Kilka dni... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

Konkurs MAGISTER PAFERE - minął termin nadsyłania prac

Wraz z końcem ubiegłego roku upłynął termin nadsyłania prac na konkurs MAGISTER PAFERE na najlepsze prace magisterskie z dziedziny ekonomii organizowany przez Fundację PAFERE Polska. Wyniki kwalifikacji do II etapu będą znane pod koniec stycznia. 
Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem absolwentów różnych kierunków studiów z całego kraju. Wpłynęło do nas kilkadziesiąt prac o bardzo różnorodnej i ciekawej tematyce. Jednocześnie informujemy, że do II etapu konkursu zostanie zakwalifikowanych 10 prac. W II etapie konkursu 3 najlepsze zostaną nagrodzone, a 2 inne wyróżnione przez jury w składzie:  Jan Michał Małek (Prezes Fundacji PAFERE), prof. Michał Wojciechowski (Przewodniczący Rady Programowej PAFERE,  teolog, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski),  prof. Witold Kwaśnicki (członek Rady Programowej PAFERE, ekonomista, Uniwersytetu Wrocławskiego), dr Robert Gwiazdowski (ekonomista, prezydent Centrum im. Adama Smitha), dr Sebastian Musioł (dziennikarz, "Gość Niedzielny", pracownik naukowy Uniwersytetu Śląskiego). Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się na udział w konkursie i wszystkim tym, którzy tym razem tego nie zrobili. Zespół PAFERE Polska
Data dodania: 2008-01-05 19:04:42
Artykul przeczytano 1690 razy