O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jednostka a społeczeństwo

Niedawno temu pewien mój przyjaciel, który z natury jest filozofem, podzielił się ze mną swoją refleksją: "Historia Stanów to historia walki między jednostką a całym społeczeństwem". Kilka dni... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

Państwo wrogiem rodziny

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Pawłem Tobołą-Pertkiewiczem z Fundacji PAFERE, jaka wyemitowania została na antenie Radia Warszawa w dniu 5 grudnia 2011 roku.

Rozmowa dotyczyła m.in. ingerencji państwa w życie rodziny, a nawiązywała do artykułu Pawła Toboły-Pertkiewicza opublikowanego w najnowszym numerze magazynu "Polonia Christiana", "Państwo - trzeci rodzic".

Posłuchaj wywiad...  (MP3, 7 MB)
Data dodania: 2011-12-07 13:55:39
Artykul przeczytano 2494 razy
 
Artykuł skomentowano 1 razy
Dodaj komentarz
Whoever edits and publishes these articles ralely knows what they're doing.
Dodano: 2013-05-21 05:15:20
Dodał: ~rWIJsyJZTacFv
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.