Friedric Bastiat - mistrz reductio ad absurdum

Frédéric Bastiat (1801-1850) to postać, której należy się poczesne miejsce w kronikach ekonomii politycznej. Bastiat, członek The French Liberal, zwolennik leseferyzmu, szkoły ekonomistów, do której... Więcej »

O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

Nowa książka prof. Michała Wojciechowskiego

Niedawno ukazała się najnowsza książka prof. Michała Wojciechowskiego "Od Biblii do gazet". Książka Od Biblii do gazet składa się z trzech części. Pierwsza zawiera wyjaśnienia ważnych tematów biblijnych (w tym zarzuty stawiane Pismu Świętemu). Podejmuje temat Dekalogu oraz Apokalipsy, różnie rozumianą i interpretowaną przez współczesnego człowieka.
Druga podejmuje aktualne kwestie z życie chrześcijaństwa i społeczeństwa, od miłości i przebaczenia aż po obronę życia. Trzecia przedstawia chrześcijańskie krytyki współczesnego państwa i cywilizacji zachodniej.

Autor, Michał Wojciechowski, jest teologiem świeckim, pracuje na Uniwersytecie Warmińso-Mazurskim w Olsztynie, jest przewodniczącym Rady Programowej Fundacji PAFERE. Opublikował już blisko 30 książek na temat Biblii, starożytności i etyki społecznej.

Od "Biblii do gazet" zamówić można w księgarni internetowej Multibook.pl...
Data dodania: 2011-09-01 22:01:54
Artykul przeczytano 1868 razy
 
Artykuł skomentowano 1 razy
Dodaj komentarz
Takie rzeczy jak wzndsaaie nauczycielowi kubła ze śmieciami na głowę nie dzieją się bez przyczyny, podobnie jak ciąże 14-latek. Za moich czasf3w ( a nie było to tak dawno temu) żadnych dyslekcji i podobnych pierdf3ł w szkołach nie było.I mam wrażenie porf3wnując poziom wiedzy, że dzieci w szkołach były znacznie mniej głupie niż obecnie. Za to nauczyciel czasem walnął ucznia po łapach linijką. Ja nie pamiętam, czy kiedyś dostałem lanie, może raz czy dwa, za to większość moich znajomych dostawała i z cała pewnością im to nie zaszkodziło. I żadnej traumy z tego powodu nie przeżywają...To tak a propos samych kar fizycznych jako takich. Zasadniczo jednak ustawę antyrodzinną trzeba rozpatrywać w szerszym kontekście. Razem z POmysłami maoistki Katarzyny Hall, by dzieci w szkołach nie uczyć historii starszej niż XX w, przymusowo posyłać maluchy do przedszkola itp.To wszystko ma na celu wytworzenie społeczeństwa oderwanych od korzeni, pozbawion
Dodano: 2012-05-02 07:20:00
Dodał: ~BcPvbioLtcXcwU
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.