O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jednostka a społeczeństwo

Niedawno temu pewien mój przyjaciel, który z natury jest filozofem, podzielił się ze mną swoją refleksją: "Historia Stanów to historia walki między jednostką a całym społeczeństwem". Kilka dni... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

Godność osoby ludzkiej a gospodarka wolnorynkowa

"Godność osoby ludzkiej w gospodarce wolnorynkowej" to tytuł prelekcji o. Jacka Gniadka, wygłoszonej po uroczystości poświęcenia nowej siedziby Fundacji PAFERE 24 czerwca 2011r. Zapraszamy do wysłuchania relacji dźwiękowej z tego wystąpienia.

Data dodania: 2011-06-28 19:20:00
Artykul przeczytano 3028 razy
 
Artykuł skomentowano 1 razy
Dodaj komentarz
Hello, I discovered this page by mikatse when searching on The search engines and then I came to your page. I'm compelled to tell you that your site is really fantastic I definitely like your design! At this time I have a entire lot of totally free time to go via your webpage so I saved it. I will probably be back soon enough. Congrats for this wonderful website.
Dodano: 2015-10-23 09:48:39
Dodał: ~oii0ul0Doz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.