O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jednostka a społeczeństwo

Niedawno temu pewien mój przyjaciel, który z natury jest filozofem, podzielił się ze mną swoją refleksją: "Historia Stanów to historia walki między jednostką a całym społeczeństwem". Kilka dni... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

O rozwoju myśli liberalnej w Polsce i nie tylko...

Podczas ubiegłorocznego krakowskiego PAFERE Liberty Weekend odbyła się dyskusja na temat rozwoju myśli wolnorynkowej w Polsce. Rozmawiano o tym jaki wpływ miała ona na transformację gospodarczą przełomu lat 80-tych i 90-tych oraz o przyszłości myśli liberalnej na gruncie polskim. Zastanawiano się także czy istnieje lub też kształtuje się polska szkoła liberalna. Prezentujemy zapis audio z tej dyskusji, w której uczestniczyli: prof. Witold Kwaśnicki, Jan M. Małek, Andrzej Barański, Tadeusz Syryjczyk i dr Izabela Skorupska...

Data dodania: 2011-05-21 15:16:02
Artykul przeczytano 3072 razy
 
Artykuł skomentowano 2 razy
Dodaj komentarz
Great show... 1. We are using Google Docs online with Gaggle as our fitler for 6th, 7th, and 8th graders. Solves a lot of problems and our specific problems that we were having prior to its implementation.2. Flexibility is essential to being a good educator in my opinion. Technology isn't the only reason either as "curveballs" in a school day are frequent. Great stuff as usual...
Dodano: 2015-10-23 08:14:29
Dodał: ~a4ugSqQHfIex
Zainspirowało mnie połączenie chabrowego, paormańczy i rf3żu. Świetnie to wygląda. Tym bardziej, że mam ten sam kolor na pazurkach;)Zapraszam na www.good-for-you.blog.pl -recenzje kosmetykf3w, porady dotyczące urody:)
Dodano: 2012-05-02 00:13:49
Dodał: ~Gracilenepereiraboas
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.