Grzegorz Braun o PAFERE: "To fundacja z kosmosu!"

Obchodzone niedawno X-lecie Fundacji PAFERE było m.in. świetną okazją do rozważań nie tylko nad tym, co dotąd udało się Fundacji osiągnąć, ale także do zastanowienia się nad tym, co dalej. Zachęcamy do... Więcej »

Jak ludzkie obyczaje ulegają deprawacji

Kiedy przed dwustu laty pisano Konstytucję Stanów Zjednoczonych, miała ona stać się przewodnikiem dla amerykańskiego eksperymentu wolności. W dzisiejszym społeczeństwie bardzo trudno jest jednak rozpoznać... Więcej »

Włosi otwierają rynek aptek

Włosi otwierają rynek aptek. Zauważyli, że regulacje dławią gospodarkę, która wpada w stagnację, a klienci płacąc więcej za towary i usługi. A jeszcze nie tak dawno jednym z argumentów PiSu za wprowadzeniem... Więcej »

Dylemat samarytanina

Wszyscy ci, którzy wspierają różne cele charytatywne lub gdy organizują charytatywną pomoc winni zadać sobie następujące pytanie: czy to co robię naprawdę pomaga ubogim czy też raczej utrzymuje ich w... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Twierdzę, że naród, który próbuje dojść do dobrobytu poprzez nakładanie podatków na samego siebie przypomina człowieka, który stoi w wiadrze i próbuje podnieść je za uchwyt
Winston Churchill

Liberty English Camp 2011 - rejestracja

Liberty English Camp 2011 zbliża się wielkimi krokami. Powoli kończymy rejestrację uczestników tegorocznego obozu. Tym razem odbędzie się on w terminie 4 - 10 września 2011 roku w otwartym niedawno ośrodku "Stanica na Przełęczy" w Tąpadłach, około 10 km na wschód od Świdnicy. Zostało nam jeszcze ok. 10 wolnych miejsc, więc zainteresowanych prosimy o jak najszybszą rejestrację i wniesienie opłaty. Jeśli nie możesz wypełnić formularza rejestracyjnego, prosimy o kontakt: pafere@pafere.org a wyślemy do wypełnienia formularz wordowski.


Czym jest Liberty English Camp?
Liberty English Camp to nowatorski projekt, łączący dwa istotne elementy – edukację na temat gospodarki wolnorynkowej i przedsiębiorczości oraz naukę „żywego” języka angielskiego. Głównym edukacyjnym przesłaniem tego przedsięwzięcia jest uświadomienie wagi wolności osobistej i gospodarczej oraz roli własności prywatnej w społeczeństwie. Równocześnie organizatorzy stawiają na praktyczny aspekt edukacji przygotowując (w formie warsztatów) uczestników do roli przedsiębiorcy, ucząc pisania rzetelnego biznes planu oraz ukazując wszelkie aspekty (w tym ryzyko) bycia przedsiębiorcą. Cele te realizowane będą poprzez organizowanie dyskusji w małych grupach, warsztatów poświęconych zakładaniu własnej firmy, debat oksfordzkich, projekcję filmów oraz inne, twórcze aktywności.

Kto prowadzi zajęcia?
Zajęcia prowadzone będą przez native speakerów (skupionych w The Language of Liberty Institute) z różnych zakątków globu. Oferta Liberty English Camp skierowana jest do młodych ludzi (w wieku 18-30 lat) pragnących poprawić swoje umiejętności językowe oraz zgłębić tajniki biznesu, przedsiębiorczości i ekonomii wolnorynkowej a także idee klasycznego liberalizmu gospodarczego. Wszystkiego tego doświadczyć można w miłej atmosferze i malowniczym krajobrazie.

Dodatkowe korzyści: 
Wszyscy tegoroczni studenci otrzymają zestawy cennej literatury fachowej ufundowanej przez Fundację PAFERE, Foundation for Economic Education, Wydawnictwo Fijorr Publishing oraz księgarnię internetową Multibook.pl

10 powodów dla których warto wziąć udział w obozie: 
  1. Pogłębić swoją wiedzę na temat gospodarki wolnorynkowej, przedsiębiorczości i filozofii klasycznego liberalizmu;
  2. Poznać młodych ludzi nie tylko z Polski, ale z wielu ciekawych zakątków świata i nawiązać ciekawe znajomości;
  3. Połączyć naukę języka angielskiego w oparciu o ciekawe dyskusje i warsztaty, a nie nudne czytanki i pogadanki, które są zazwyczaj na kursach językowych.
  4. Otrzymać ciekawą literaturę wolnorynkową zarówno w języku angielskim, jak i polskim;
  5. Po zajęciach możliwość wycieczek krajoznawczych, uprawiania sportu, korzystania z jacuzzi i innych atrakcji;
  6. Co wieczór ognisko i dyskusje do późnej nocy…;
  7. Zainwestować w siebie, co w przeciwieństwie do innych inwestycji (szczególnie w dobie kryzysu), na pewno nie będzie stratą!
  8. Dla uczestników obozu specjalna zniżka na międzynarodową konferencję naukową PAFERE LIBERTY WEEKEND, która odbędzie się w październiku 2011 w Czeszowiew hotelu Niezły Młyn!
  9. Przełamać barierę mówienia w języku obcym.
  10. Atmosfera i ludzie. Tego nie da się opisać słowami. To trzeba przeżyć osobiście!


Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami tegorocznego Liberty English Camp. Dla tych, którzy zdecydują się w nim uczestniczyć załączamy formularz rejestracyjny, który po wypełnieniu przesłać należy na adres pafere@pafere.org Jeśli nie możesz wypełnić formularza rejestracyjnego, prosimy o kontakt: pafere@pafere.org a wyślemy do wypełnienia formularz wordowski.


Pobierz informację o LEC 2011...  (pdf)
Zarejestruj się na LEC 2011...  (formularz w jęz. polskim - kliknij na "Nowy formularz")

Liberty English Camp 2011 REGISTRATION FORM for the foreign students...  (doc)
Pobierz plakat LEC 2011 (PL)...  (English)... (pdf)

Obejrzyj fotoreportaże z poprzednich obozów...
LEC 2009...
LEC 2010...
Liberty Camp 2009 - okiem uczestników...  (pdf)
Liberty Camp 2010 - podsumowanie...  (pdf)
Przybliżony program LEC 2011 (w jęz. angielskim)...  (doc)Data dodania: 2011-05-01 12:50:40
Artykul przeczytano 10483 razy
 
Artykuł skomentowano 2 razy
Dodaj komentarz
You made some wonderful ponits in this post. I've done a lot of searching on the topic and think most people will agree with your blog. Thanks, Toni Nunez
Dodano: 2012-08-21 11:00:12
Dodał: ~FZwXlCQsXW
co tu komentować :( powiem na nie to i tak wykasujecie :(
Dodano: 2011-08-20 20:23:41
Dodał: ~hugo
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.