O. Jacek Gniadek: Demokracja konsumentów

Rafał A. Ziemkiewicz zaproponował kilka dni temu na swoim facebooku konsumencki bojkot produktów jubilerskiej firmy KRUK. Sponsorowanie konkursu, w którym wygrywa ktoś tylko dlatego, że dokonuje aborcji,... Więcej »

O „Dziejach kapitalizmu”

Historia finansów i kapitalizmu to tematyka, po którą rodzimi autorzy sięgają rzadko, w wyniku czego polski czytelnik zapoznaje się najczęściej z narracją stworzoną w krajach anglosaskich, która jest... Więcej »

O. Jacek Gniadek: Wielka cena

W ubiegłym tygodniu pojechałem wygłosić rekolekcje wielkopostne do Jasienia Brzeskiego. Po raz pierwszy w życiu miałem okazje mówić kazanie pasyjne z ambonki umieszczonej na podwyższeniu po lewej stronie... Więcej »

Prawica, lewica, a siódme „nie kradnij”

Jaką część swych dochodów każdy zdolny do pracy winien wpłacać na cele charytatywne i na utrzymanie tych, którzy w danej miejscowości się realizacji tych celi poświęcają? Więcej »

Nauki Jezusa w odniesieniu do gospodarki i niektórych spraw społecznych

Rozwój nauki jaką jest ekonomia przypisuje się wielkim myślicielom zajmującym się ludzką działalnością materialną, która z natury rzeczy nakierowana jest na poprawę człowieczego bytu. Więcej »

Na początku XX wieku rząd na każdym szczeblu władzy w Ameryce zabierał 5% dochodu osobistego. Sto lat później zabiera ponad 40% czyli 8 razy więcej
Lawrence W. Reed

Liberty English Camp 2011 - rejestracja

Liberty English Camp 2011 zbliża się wielkimi krokami. Powoli kończymy rejestrację uczestników tegorocznego obozu. Tym razem odbędzie się on w terminie 4 - 10 września 2011 roku w otwartym niedawno ośrodku "Stanica na Przełęczy" w Tąpadłach, około 10 km na wschód od Świdnicy. Zostało nam jeszcze ok. 10 wolnych miejsc, więc zainteresowanych prosimy o jak najszybszą rejestrację i wniesienie opłaty. Jeśli nie możesz wypełnić formularza rejestracyjnego, prosimy o kontakt: pafere@pafere.org a wyślemy do wypełnienia formularz wordowski.


Czym jest Liberty English Camp?
Liberty English Camp to nowatorski projekt, łączący dwa istotne elementy – edukację na temat gospodarki wolnorynkowej i przedsiębiorczości oraz naukę „żywego” języka angielskiego. Głównym edukacyjnym przesłaniem tego przedsięwzięcia jest uświadomienie wagi wolności osobistej i gospodarczej oraz roli własności prywatnej w społeczeństwie. Równocześnie organizatorzy stawiają na praktyczny aspekt edukacji przygotowując (w formie warsztatów) uczestników do roli przedsiębiorcy, ucząc pisania rzetelnego biznes planu oraz ukazując wszelkie aspekty (w tym ryzyko) bycia przedsiębiorcą. Cele te realizowane będą poprzez organizowanie dyskusji w małych grupach, warsztatów poświęconych zakładaniu własnej firmy, debat oksfordzkich, projekcję filmów oraz inne, twórcze aktywności.

Kto prowadzi zajęcia?
Zajęcia prowadzone będą przez native speakerów (skupionych w The Language of Liberty Institute) z różnych zakątków globu. Oferta Liberty English Camp skierowana jest do młodych ludzi (w wieku 18-30 lat) pragnących poprawić swoje umiejętności językowe oraz zgłębić tajniki biznesu, przedsiębiorczości i ekonomii wolnorynkowej a także idee klasycznego liberalizmu gospodarczego. Wszystkiego tego doświadczyć można w miłej atmosferze i malowniczym krajobrazie.

Dodatkowe korzyści: 
Wszyscy tegoroczni studenci otrzymają zestawy cennej literatury fachowej ufundowanej przez Fundację PAFERE, Foundation for Economic Education, Wydawnictwo Fijorr Publishing oraz księgarnię internetową Multibook.pl

10 powodów dla których warto wziąć udział w obozie: 
  1. Pogłębić swoją wiedzę na temat gospodarki wolnorynkowej, przedsiębiorczości i filozofii klasycznego liberalizmu;
  2. Poznać młodych ludzi nie tylko z Polski, ale z wielu ciekawych zakątków świata i nawiązać ciekawe znajomości;
  3. Połączyć naukę języka angielskiego w oparciu o ciekawe dyskusje i warsztaty, a nie nudne czytanki i pogadanki, które są zazwyczaj na kursach językowych.
  4. Otrzymać ciekawą literaturę wolnorynkową zarówno w języku angielskim, jak i polskim;
  5. Po zajęciach możliwość wycieczek krajoznawczych, uprawiania sportu, korzystania z jacuzzi i innych atrakcji;
  6. Co wieczór ognisko i dyskusje do późnej nocy…;
  7. Zainwestować w siebie, co w przeciwieństwie do innych inwestycji (szczególnie w dobie kryzysu), na pewno nie będzie stratą!
  8. Dla uczestników obozu specjalna zniżka na międzynarodową konferencję naukową PAFERE LIBERTY WEEKEND, która odbędzie się w październiku 2011 w Czeszowiew hotelu Niezły Młyn!
  9. Przełamać barierę mówienia w języku obcym.
  10. Atmosfera i ludzie. Tego nie da się opisać słowami. To trzeba przeżyć osobiście!


Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami tegorocznego Liberty English Camp. Dla tych, którzy zdecydują się w nim uczestniczyć załączamy formularz rejestracyjny, który po wypełnieniu przesłać należy na adres pafere@pafere.org Jeśli nie możesz wypełnić formularza rejestracyjnego, prosimy o kontakt: pafere@pafere.org a wyślemy do wypełnienia formularz wordowski.


Pobierz informację o LEC 2011...  (pdf)
Zarejestruj się na LEC 2011...  (formularz w jęz. polskim - kliknij na "Nowy formularz")

Liberty English Camp 2011 REGISTRATION FORM for the foreign students...  (doc)
Pobierz plakat LEC 2011 (PL)...  (English)... (pdf)

Obejrzyj fotoreportaże z poprzednich obozów...
LEC 2009...
LEC 2010...
Liberty Camp 2009 - okiem uczestników...  (pdf)
Liberty Camp 2010 - podsumowanie...  (pdf)
Przybliżony program LEC 2011 (w jęz. angielskim)...  (doc)Data dodania: 2011-05-01 12:50:40
Artykul przeczytano 10278 razy
 
Artykuł skomentowano 2 razy
Dodaj komentarz
You made some wonderful ponits in this post. I've done a lot of searching on the topic and think most people will agree with your blog. Thanks, Toni Nunez
Dodano: 2012-08-21 11:00:12
Dodał: ~FZwXlCQsXW
co tu komentować :( powiem na nie to i tak wykasujecie :(
Dodano: 2011-08-20 20:23:41
Dodał: ~hugo
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.