O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jednostka a społeczeństwo

Niedawno temu pewien mój przyjaciel, który z natury jest filozofem, podzielił się ze mną swoją refleksją: "Historia Stanów to historia walki między jednostką a całym społeczeństwem". Kilka dni... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

Tadeusz Syryjczyk: Mirosław Dzielski duchowym obrońcą wolnej gospodarki

Zapraszamy Państwa do wysłuchania prelekcja Tadeusza Syryjczyka z Krakowskiego Towarzystwa Przemysłowego, poświęconej życiu i działalności filozofa, obrońcy i propagatora idei wolnorynkowej gospodarki, śp. Mirosława Dzielskiego. Prelekcja miała miejsce 23 października 2010 roku, podczas PAFERE Liberty Weekend, który odbył się w Krakowie.

Pobierz plik z wykładem Tadeusza Syryjczyka...  (MP3, 5MB)

Polecamy również wywiad z Tadeuszem Syryjczykiem na portalu Prokapitalizm.pl...

Foto. PTP
Data dodania: 2011-03-27 19:12:51
Artykul przeczytano 3507 razy
 
Artykuł skomentowano 1 razy
Dodaj komentarz
Learning a ton from these neat artsclei.
Dodano: 2016-11-18 03:55:51
Dodał: ~DZ0IHveV2
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.